Dopis z Mostu: Cikány z Chanova radnice odlužila. Gadžové, hybaj do práce!

Chanov 4. srpna 2014 K zajímavému, avšak nepříliš překvapivému precedentu došlo u nás v Mostě. Magistrát odpustil 120 cikánským rodinám z tamního nechvalně proslulého sídliště Chanov dluh v celkové výši zhruba 30 milionů korun. Město tak nepřizpůsobivým odpustilo doplatky na nájemném nebo energiích.

K oddlužení došlo dokonce systematicky, ve dvou vlnách: Loni se to týkalo 60 lidí a šlo o dluh ve výši 12 milionů korun, letos dalších 59 lidí, tentokrát byl dluh 17,3 milionu korun. Některé z dluhů prý narůstaly i 13 let.

Až si k vám přijde exekutor pro mnohatisícovou tučnou odměnu, protože jste obci opomenuli zaplatit třeba poplatek za popelnice, vzpomeňte si na štědrost mostecké radnice. To se to dluhy odpouští, když to ostatní - pracující - občané zaplatí ze svých kapes.

Cha, cha, cha, smějí se nám oddlužení „chanované“. A proč by se nesmáli. Za multikulturnost a hlavně blbost se holt musí draze platit! Takže gadžové, hybaj ráno do práce! A hlavně znovu volte dienstbiery a jiné vámi placené pablby!

Na závěr si kladu otázku: Jak ještě dlouho si necháme sr... na hlavu!?

Karel Novák, Most