DSSS 2016: Do čtrnáctého roku činnosti za úspěchem v krajských volbách

Dsss-13 17. ledna 2016 V sobotu 16. ledna se konala v Praze celostátní porada Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), za účasti předsedy strany Tomáše Vandase, výkonného místopředsedy Jiřího Štěpánka, místopředsedů Jiřího Froňka a Svatopluka Černého, a tajemníka Dělnické mládeže Jakuba Svobody. Přítomni byli také předsedové krajských a  místních organizací strany.

Předseda Vandas v úvodním slově shrnul uplynulé období, v němž vyzdvihl mítink 28. října v jihočeském Větřní, ale také mítink v Olomouci, který byl manifestací odporu proti uprchlické vlně a proimigrační politice vlády. Uplynulý rok byl ukončen shromážděním 17. listopadu v Praze. V tento den účastníci dělnického shromáždění podpořili i setkání jiných subjektů na několika pražských náměstích. „Musím říci, že 17. listopadu byla dělnická strana v Praze hodně vidět a slyšet. A tak to má být,“ uzavřel předseda strany svou rekapitulaci stranické činnosti.

Dále se předseda strany věnoval začínajícímu roku 2016, který bude ve znamení krajských voleb. „Krajské volby mají pro naší stranu velkou důležitost, protože tam se ukáže stoupající popularita strany mezi veřejností, která pozitivně hodnotí stálost a dlouhodobost naší stranické politiky, která se účelově nemění podle průzkumů veřejného mínění. A kupříkladu v Ústeckém kraji navážeme a využijeme našeho úspěchu v Duchcově, kde místní obyvatelé vidí naprostá pozitiva dělnické politiky ve městě,“ řekl předseda strany. Straničtí funkcionáři dostali přesné a závazné termíny k přípravě kandidátek na krajské volby.

Předseda strany dále seznámil přítomné se svojí návštěvou Bruselu, kde se zúčastnil zasedání Aliance pro mír a svobodu (APF) jako člen jejího vedení. Členství v této mezinárodní organizaci, která nyní získala status oficiální frakce v Evropském parlamentu, je pro DSSS významnou záležitostí, která plně ukazuje naši důležitost a váhu na českém nacionalistickém poli. „APF je sdružení evropských vlasteneckých stran, které v dnešní těžké době začínají spolupracovat, aby uchránily Evropu od multikulturní zkázy,“ prohlásil předseda Vandas k členství v mezinárodní vlastenecké organizaci.

Výkonný místopředseda Štěpánek se ve svém projevu věnoval organizačním a bilančním záležitostem, ale neopomněl zdůraznit význam krajských voleb, ve kterých určitě bude rezonovat současná uprchlická krize, která se stane klíčovým volebním tématem. „Nesmíme zapomenout v diskusích s občany připomínat, že to byl předseda Vandas, který již v roce 2009 varoval před uprchlickou vlnou tsunami, za což byl odsouzen prorežimní justicí. Dnes to slyšíme od pseudouprchlických bijců, kteří se tématu chopili na poslední chvíli ve snaze pochytat hlasy nespokojených občanů. Nestyďme se pochlubit s našimi dlouhodobými a  neměnnými názory. Nemáme se za co stydět, vše jsme si vybudovali poctivou politickou prací,“ uzavřel svůj projev výkonný místopředseda Štěpánek.

V diskusi vystoupili krajští předsedové a představitelé místních organizací, aby přítomné seznámili se svojí prací v uplynulém roce a předložili přítomným své návrhy a postřehy na zlepšení a zintenzivnění stranické práce.

Závěrem konference vystoupil předseda Vandas, který ještě jednou poděkoval přítomným za dobře vykonanou práci v roce uplynulém a popřál všem přítomným mnoho úspěchů v roce současném, a vyjádřil své přesvědčení, že rok 2016 bude rokem pro DSSS úspěšným.

Tiskové centrum DSSS