DSSS a ĽSNS: Spolupráce, statečnost a odhodlání

Hradec-kralove 7. února 2022 Předminulý týden jsme se já a předseda Tomáš Vandas setkali s předsedou ĽSNS  Marianem Kotlebou. Bylo to setkání neplánované, ale o to srdečnější. A tam jsem si uvědomil, jak dlouho se známe a co nás spojuje. Spojuje nás společná snaha, aby si naše národy, český a slovenský, vládly ve své zemi samy, bez diktátu EU a aby se zbavily všech přisluhovačů ve vládě a parlamentu, kteří nás do onoho chomoutu podřízenosti strkají.

Dnes na Slovensku vedle covidového apartheidu ještě více otřásá veřejností jiná nebezpečnější věc, než je vládní covidismus. "Slovenská" vláda s posvěcením lžiprezidentky Čaputové podepsala "smlouvu" o vojenské spolupráci s USA. Tato "smlouva" je přímé pozvání americké armádě k obsazení Slovenska a vytvoření válečného nástupního území směrem na Východ. Dle mnohých je tato smlouva pro Slovensko ještě vazalštější, než byla smlouva o vojenské spolupráci mezi Třetí Říší a Slovenským štátom...

Je to právě Kotlebova ĽSNS, kdož je na čele protestů proti této smlouvě, tisíce lidí v těchto dnech protestovaly a protestují na více místech Slovenska proti přítomnosti amerických vojsk v jejich domovině.

ĽSNS  je skutečnou národní opozicí a to nejen proto, že má své poslance v parlamentu, ale hlavně proto, že od začátku své existence je mezi lidmi v ulicích, ve městech, ale i v té nejzapadlejší horské vesničce. Byl to právě Marian Kotleba, který se před mnoha lety v Šarišských Michalanoch postavil za slovenské obyvatele, terorizované cikánskými osadníky. Tehdy proti němu a jeho věrným zasáhla brutálně policejní moc. Ale neustoupil a po letech vstoupil do slovenského parlamentu přímým vchodem. Ani v parlamentních lavicích nezapomněl na vlastní lid a národ. Organizuje potravinovou pomoc pro sociálně slabé slovenské rodiny, organizuje protesty proti covidové segregaci a ještě jsou poslanci ĽSNS  nejaktivnější v podávání zákonů v parlamentu. 

Není náhodou, že Marian Kotleba čelí soudní moci ve vykonstruovaném procesu v tzv. šecích, kdy jeho snaha pomoci slovenským rodinám je obrácena proti němu. A vládnoucí garnitura chce stůj co stůj odstranit z politiky  Mariana Kotlebu - symbol boje za slovenskou státní a národní nezávislost.

Jsem hrdý na to, že jsem spolu se svými spolustraníky - kamarády mohl pomáhat ve slovenských volbách v předvolební kampani. Máme toho mnoho společného. DSSS také stoji již bezmála dvacet let na straně národa a je vždy je ochotna udělat maximum k ochraně všech, kteří jsou ohrožováni vládní mocí.

DSSS a ĽSNS ví, že zdravá a prospěšná politika musí být národní, křesťanská a sociální.

Dva národy - jedna idea!

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS