DSSS podpořila občany ve Vyšních Lhotách

Ostrava14 19. července 2015 Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) podpořila občany obce Vyšní Lhoty, ve které má být otevřen uprchlický tábor. I přes nesouhlas místních se vláda rozhodla začít do zařízení, které bylo uzavřeno v roce 2009, umísťovat imigranty.

Předseda DSSS Tomáš Vandas proto navštívil v sobotu 18. července Vyšní Lhoty, aby jejich občanům dal najevo, že nám není lhostejný jejich osud, kdy Sobotkův kabinet rozhoduje ve stylu o nich bez nich. V projevu, který si vyslechlo na sto přítomných, lídr dělníků mj. řekl, že „celkem letos pro imigranty uvolníme ze státního rozpočtu na 234 milionů korun a v příštím roce zhruba 1,1 miliardy. Jaký je to kontrast například s maďarskou vládou, která peníze naopak investuje proti imigrantům a staví plot na hranici se Srbskem.“ Kritizoval také skutečnost, že vlivem otevření uprchlického zařízení dojde k faktickému znehodnocení majetku občanů Vyšních Lhot.

Před Vyšními Lhotami navštívil Tomáš Vandas Ostravu, kde na mítinku zaměřeném proti vyplácení doplatků na bydlení pro nepřizpůsobivé občany a proti imigraci kritizoval neschopnost státní správy:

„Od května platí novelizace zákona č. 252/2014 Sb, který uvádí, že doplatek na bydlení se bude provozovateli ubytovny vyplácet jen se souhlasem obce. Cílem bylo omezit vyplácení doplatků na bydlení v ubytovnách. Doplatky se nově provozovatelům ubytoven nevyplácejí podle počtu lidí žijících v jednom bytě, ale pouze podle velikosti pronajímaných prostor. Vypadalo to tedy, že obce budou konečně moci ovlivňovat a regulovat ubytovávání nepřizpůsobivých a mít tak zásadní slovo. To bychom však nebyli v České republice, kde se praktikuje politika ve stylu odvolávám co jsem odvolal, slibuji, co jsem slíbil. Ministerstvo vnitra změnilo své stanovisko,z něhož nově vyplývá, že nesouhlas obce s vyplacením doplatku na bydlení nemusí být pro úřady práce závazný. Jde o zásadní změnu předchozího stanoviska, která vyplynula z šetření provedeného na základě žádosti o posouzení pravidel vyplácení doplatku. Ministr vnitra také doporučil rychlou změnu zákona.Tedy Kocourkov,“ řekl Tomáš Vandas.

I přes extrémně horké počasí bylo na každém z mítinků na sto lidí, což ukazuje poptávku po názorech, které hájí slušné občany proti zkorumpované vládě gaunerů.

Tiskové centrum DSSS