DSSS podpořila protiimigrační protest německých nacionalistů

Dsss-na-akci-npd423. května 2015 V sobotu 21. května se delegace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v čele s místopředsedou Jiřím Froňkem zúčastnila protestu v Německu, konkrétně ve městě Greiz, po boku našich kolegů z ThüGIDA a NPD. Delegace DSSS se dočkala velmi příjemného přivítání ze strany německých nacionalistů.

Demonstrace se zúčastnilo přibližně na dvě stovky nacionalistů a začala na náměstí v Greizu. Projevovou část zahájil výborným proslovem svolavatel akce David Köckert, který kritizoval postup policie i vlády vůči nacionalistům a občanům Německa, kteří chtějí pokojně demonstrovat. Odsoudil politiku, která podupává práva Němců na úkor přicházejících imigrantů a varoval před nebezpečím imigrace a islámu. Společně účastníci také uctili minutou ticha oběti zavražděné v Německu imigranty, kterých neustále přibývá.

Následně vystoupil s projevem místopředseda DSSS Jiří Froněk, který poděkoval za pozvání a pozdravoval všechny přítomné za vedení DSSS a její členy. Ve svém projevu se ohradil proti stavbě hranic mezi Českou republikou a Německem, tak jak to dělají naší oponenti. Připomněl, že Německo je evropskou mocností, ze které nemůžeme a ani nechceme dělat jakýsi imigrantský oplocený lágr. Byť je Evropa rozdělena do větších či menších národních států, přesto ale tvoří celek, který se dá nazývat pevností Evropa. Nebezpečí imigrace je totiž celoevropské téma a my nemáme zájem jim poskytnout ani jediný metr evropské půdy. Dále kritizoval Evropskou unii, co by internacionální hyenu, která se nechá vydírat kdejakým tureckým bazaristou, a přitom nehledí ani na národní zájmy jednotlivých států Evropy.

Akce se rovněž zúčastnil poslanec Evropského parlamentu za NP Udo Voigt a s výbornými projevy vystoupili Frank Rennicke, Kathrin Köhler a Christian Bärthel. Spolupráce evropských nacionalistů v imigrační otázce je nanejvýš důležitá, a bylo jen dobře, že mítink tuto skutečnost potvrdil.

Tiskové centrum DSSS  

Fotogalerie:

Dsss-na-akci-npd2Dsss-na-akci-npd3

Dsss-na-akci-npd6Dsss-na-akci-npd5