DSSS vyslala do komunálních voleb na 400 kandidátů

Dsss 1. srpna 2018 Úterý 31. července bylo posledním dnem, kdy se mohly podávat kandidátní listiny do říjnových komunálních voleb. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) podala kandidátky ve dvaceti městech a obcích, a do volebního klání vyslala zatím na 400 kandidátů, protože do 6. srpna se mohou kandidátky ještě doplňovat.

Po celé republice místní funkcionáři sestavovali kandidátní listiny z těch lidí, kterým není lhostejný osud a směřování jejich rodných měst a obcí. Rozhodně jsme nesestavovali kandidátky jen sami, ale nabídli jsme ruku ke spolupráci všem, kdož se chtějí poctivě podílet na skutečné politické práci. V letošních komunálních volbách budou dělnické kandidátky názvově různorodé, protože jsme na mnoha místech využili koaličního potenciálu.

V hlavním městě republiky v Praze kandidujeme pod hlavičkou DSSS, jak do Zastupitelstva hlavního města Prahy, kde jsme obsadili všech 65 míst, a také se podařila sestavit plná kandidátka v obvodu Praha 3 v počtu 35 kandidátů.

Praha není jediné krajské město, kde se podařilo sestavit kandidátky, protože kupříkladu v Ostravě vysílají místní činovníci DSSS do volebního klání přes 100 kandidátů, přičemž plné kandidátní listiny hlásí Magistrát města Ostravy a městský obvod Slezská Ostrava.

V Ústí nad Labem má DSSS své nejžhavější želízko v ohni v osobě předsedy DSSS Mgr. Tomáše Vandase, který je lídrem kandidátky Čisté Ústí, přičemž toto sdružení předsedu strany oslovilo a nabídlo mu kandidaturu na primátora města Ústí nad Labem. Předseda strany bude v Ústí nad Labem navazovat na svoji úspěšnou senátorskou kampaň a na více než slušný výsledek ve volbách krajských.

V západočeské metropoli Plzni se podařila společná kandidátka vlasteneckých subjektů s názvem Česká Plzeň – Naše šance, ve které je DSSS, Blok proti islamizaci a zástupci Národní demokracie. Kandidátka do Zastupitelstva města Plzně je plně obsazená a ještě se podařilo podat kandidátní listiny ve čtyřech plzeňských městských obvodech. V Plzni obsadilo kandidátky přes 40 členů a aktivistů DSSS. Lídrem kandidátky a kandidátem na primátora je výkonný místopředseda DSSS Jiří Štěpánek.

V kraji pardubickém ve městě Vysoké Mýto byl sestaven volební tým pod hlavičkou DSSS v čele s krajským předsedou Markem Nechalou.

DSSS a její kandidáti jsou si vědomi jedné podstatné věci a tou je, že občany ve městech a obcích trápí kriminalita ohrožující je a jejich blízké, proto se v mnoha místech utvořily koaliční kandidátky, většinou s Národní frontou, kde v názvu je slovo bezpečnost jako zdůraznění priorit v politické kampani. Jsou to namátkou Za bezpečné Svitavy, DSSS – Za bezpečný Duchcov.

Je jasné, že se sestavily kvalitní kandidátky i v místech, kde DSSS obhajuje zastupitelské mandáty a chce jejich počet ještě rozšířit. V jihočeském Větřní, kde proti cikánské kriminalitě bojují dva dělničtí zastupitelé, je do boje vyslána plná kandidátka v čele se zastupitelem a krajským předsedou Romanem Pospíšilem s nezlomnou vůlí rozšířit počet mandátů.

 Severočeský Duchcov byl za uplynulé volební období zákonně vyčištěn od kriminality a obtěžování nepřizpůsobivých, a to také zásluhou třech zastupitelů za DSSS v čele s radním pro bezpečnost a lídrem kandidátky Jindřichem Svobodou, a ti si také dělají oprávněnou čáku na zvýšení počtu zastupitelů.

V pohraničním městě Nejdku v Karlovarském kraji, kde v minulých volbách DSSS získala 4,68 procent hlasů, tak tam místní činovníci DSSS reagují na nespokojenost místních s rozšiřováním průmyslových zón, které nepřinášejí nic než zvýšenou kriminalitu, kandidátkou s názvem Město občanům, ne fabrikám.

V Chebu vede kandidátku Za čistý Cheb bývalý městský zastupitel a člen DSSS Jan Blaško.

Velice zdatně se činil i Středočeský kraj, který postavil 5 kandidátních soupisek. Ve městě Týnec nad Sázavou kandiduje na prvním místě místopředsedkyně strany Alena Poláčková v koalici s názvem Občané pro Týnecko. V městě na soutoku Vltavy a Labe stojí v čele koaliční kandidátky Mělničtí patrioti Martin Aubrecht. Ve městě Brandýs nad Albem jsou to Patrioti městu, kdož chce získat hlasy místních. Hornické město Příbram bude reprezentovat kandidátka DSSS. I v obci Hředle na Rakovnicku budeme mít svojí kandidátku do obecního zastupitelstva.

Náš tým kandidátů DSSS ještě doplňují kandidáti v malých vesničkách, kde drží prapor DSSS hodně vysoko a neohroženě. Prostřední Poříčí na Blanensku či Osík ve svitavském okrese. Ve vysočinské obci Vír je náš člen na volitelném místě v obecní kandidátce.

Z vypsaných faktů je jasně vidět, že DSSS bude v říjnových komunálních volbách hodně vidět, že naši kandidáti na kandidátkách DSSS či kandidátkách koaličních nezapadnou. Kandidáti DSSS v každém místě nabízejí svým spoluobčanům program bezpečnosti, pořádku a zákonnosti. Dokázali jsme v Duchcově a Větřní, že umíme převzít odpovědnost za chod města a obce. Chceme samozřejmě navázat na úspěch a rozšířit počet našich zastupitelů.

DSSS plně dokázala, že je akceschopnou stranou, která vysílá do říjnových komunálních voleb kvalitní kandidáty, kteří se nebojí říkat své názory nahlas a jasně poukazují na mnohé nešvary a čachry radnic v místě jejich bydliště.

Tiskové centrum DSSS