DSSS: Názory neměníme, jde nám o národ a svobodu

Dsss 8. června 2021 Premiér Babiš je typickým příkladem politika, který si každé ráno při cestě do práce venku nasliní prst, zdvihne ho, a podle směru fučícího větru voličské nálady začne pak pracovat. A to se například stalo nedávno, když se v parlamentu rozohnil na piráty a vykřičel před plénem veškerá pirátská nebezpečí, která republice hrozí, když tito digitální leninisté vyhrají parlamentní volby.

Neříkám, že neměl pravdu, ale z jeho úst to působí zvláštně. Je to taková a tady použiji jeho oblíbené slůvko – účelovka. Ano, byla to účelovka, ovšem zpozdilá. Preference jeho hnutí klesají a piráti ho předbíhají, tak proto ta snaha zaútočit na nejnebezpečnějšího protivníka.

Po celou dobu volebního období premiér vůči pirátům mlčel, státotvorně jezdil do Bruselu a nikdy se nepasoval do role národního ochránce, který ubrání zemi před „cizáky“. To až v dnešní předvolební kampani. Prostě nasál politický vítr vanoucí od voličské základny, ze které může získat hlasy. Na počátku své politické poutě se korunoval na krále ekonomické spásy, a nyní to bude velekněz ochrany národních zájmů a svrchovanosti? Ono je mu to jedno – účel světí prostředky.

Premiér prostě hraje o hlasy vlasteneckých voličů, jejichž rozpětí je velmi široké, zahrnující všechny věkové kategorie všeho sociálního postavení. A zde bychom měli zpozornět, neboť hrozí, že hlasy vlastenců budou uloupeny někým, pro něhož ochrana národních zájmů a boj proti bruselské byrokracii je jen novým prostředkem k moci.

Letos uplynulo 12 let od památného Prvního Máje v Brně, kdy předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas varoval české a moravské obyvatelstvo před „uprchlickou vlnou tsunami“. A to bylo v době, kdy se imigranti „pouze“ hromadili v italských přístavech... Byla to jen a jen dělnická strana, která zvedla prapor obrany před imigračním nebezpečím a mluvila o tom v době, kdy to vůbec nebylo populární, mnozí to ani jako nebezpečí nevnímali, neboť se situací v italských přístavech nezabývali, řídící se heslem – my se nebojíme, my tam nebydlíme. A nezapomínejme na to, že za varování před vlnou tsunami a dalšími nebezpečími padly vysoké tresty.

DSSS zůstává věrna svému programu a nikdy neměnila své názory a postoje podle toho, jak voličstvo mění své nálady a chvilkové pobláznění. Nikdy jsme však nezůstali uzavřeni ve světě našich názorů, ale vždy jsme se otevřeně rozhlíželi po spojencích, neboť je nám jasné, že nemůžeme vyhrát bez pomoci ostatních, poctivých vlastenců, kteří sice mohou mít malinko odlišně názory na naši politickou rétoriku, kroky a názory na budoucnost, ale cíl mají s námi společný – národní, svrchovanou a jednotnou republiku, kde si budeme MY -  národ - určovat, kdo zde bude a kdo potáhne zpátky! Proto vždy hledáme cesty, které nás mohou spojovat, protože se v říjnu bude hrát o hodně – mohou to být poslední svobodné volby a začne likvidace národní pospolitosti. Jestli něco piráti nenávidí, tak to jsou určitě tři věci: národ, skutečnou občanskou svobodu a státní hranice.

Mějme to na paměti, až půjdeme k volbám a hlasujme pro ty, kdož bojují za národní věc skoro dvacet let a společně se stejně smýšlejícími a bojujícími jdou do volebního boje, neboť jim nejde o prebendy, ale o záchranu budoucnosti dnešních dětí. DSSS nikdy v minulosti neuhnula a nyní také neuhne, ale dokazuje, že jedině spolupráce všech poctivých vlastenců povede k cíli: oslabení pirátů a posílení národní opozice v parlamentu.

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS