DSSS: Odsuzovat projevy nesouhlasu s EU je zoufalstvím režimu

 

Praha-22-3-2014-4

11. července 2014 Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) považuje odsouzení tajemníka Dělnické mládeže (DM) Jakuba Svobody za spálení vlajky Evropské unie za akt naprostého zoufalství ze strany zkorumpovaného režimu, který se na jedné straně zaklíná pojmy jako svoboda a demokracie, a na straně druhé trestá všechny projevy nesouhlasu se stávající politickou a společenskou situací v České republice.

Inkriminované spálení vlajky EU se odehrálo dne 22. března v Praze při zahájení kampaně DSSS k volbám do Evropského parlamentu. Byl to čin související s oprávněnou kritikou Evropské unie a jejího bruselského centra, přičemž politika EU je jednoznačně namířena proti svobodným a samostatným státům. Odsouzení tajemníka DM přesně zapadá do předchozích politických procesů, kdy pronárodní aktivisté čelili trestním stíháním a soudům například za vylepování samolepek či nošení triček a vlajek se "závadnými" symboly.

Jakub Svoboda podá proti trestnímu příkazu, kterým byl odsouzen k podmíněnému trestu čtyř měsíců s odkladem na jeden rok, odpor a celá kauza se tak bude projednávat u soudu.

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

K tématu:

Zapálil vlajku EU, dostal podmínku