DSSS: Trumpova vzpoura dokonána

Dsss 9. listopadu 2016 Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) vítá zvolení Donalda Trumpa novým americkým prezidentem. Pro mnohé nečekaná až šokující volba amerických občanů znamená naději. Naději nejen pro Ameriku, že bude jinou zemí než doposud, ale i pro Evropu a celý svět.

Nelze předpokládat, že by Trumpův nástup do Bílého domu znamenal změnu jak mávnutím kouzelného proutku. Je však potěšitelné, že standardní americké politické kruhy zaznamenaly neúspěchem Hillary Clintonové obrovskou porážku. Nakolik se to projeví na vnitřní i zahraniční politice USA, to se nechme překvapit. Ukazuje se také, že lze uspět i proti zdánlivě neporazitelným elitám, které se zcela odcizily obyčejným občanům.

Porážku si také mohou připsat i v drtivé většině média (i česká), různí analytici a komentátoři. Všichni společně útočili proti Trumpovi, nabízeli veřejnosti příběhy o jeho údajných sexuálních útocích, o jeho finančních machinacích, styky s kontroverzními osobami, a na straně druhé nepokrytě podporovali jeho protikandidátku. Výsledek známe.

Trumpova vzpoura, nebo-li také „vzpoura bílého muže“, je dokonána. Amerika vstupuje do nové éry. Doufejme, že do lepší než byla ta stávající, vlastně už vlastně minulá.  

Za Výkonný výbor DSSS

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS