Froněk (DSSS): American dream a naděje pro Evropu
10. listopadu 2016 Dne 9.11. se stal 45. prezidentem USA Donald Trump a touto cestou mu také zasílám mnoho gratulací k vítězství. Nyní bych rád zhodnotil volby jako takové a důvody, proč jsem si přál vítězství právě Donalda J. Trumpa.
Volby velice znevýhodňovaly Trumpa již na jejich začátku a neomarxistická média i některé rádoby celebrity z něj dělali blázna, který by neměl mít pro své názory vůbec místo mezi kandidáty. Ostatně i někteří jeho spolustraníci neměli od něj žádná valná očekávání a někteří i naopak proti němu zbrojili.
Sledoval jsem jeho videa, které živě vysílal v každém městě, kde přednášel své projevy. Tu na téma sociální, tu na téma ekonomie, bezpečnosti, míru ve světě. Komplexně jsem usoudil, že jeho program je takřka totožný s přihlédnutím na lokální témata. Samozřejmě nemáme v plánu stavět zeď mezi USA a Mexikem, ale přesto máme podobný zájem, a tím je ochránit Evropu před imigranty. Donald Trump se také ostře vymezuje proti současné politice, kterou ovládají nadnárodní společnosti a bankovní sektor, který okrádá a likviduje většinovou společnost USA. Sociální jistota a právo na zaměstnání by měly nyní být hlavním tématem pro přebudování amerického systému, stejně jako i bezpečnost v ulicích a ochrana před neúměrnou migrací Mexičanů do USA. Proto Trump zvítězil například v Texasu a dalších státech USA, nikoli ale v New Yorku a nebyl tak logicky oblíbencem pánů z Wall Streetu.
Donald Trump také vyslovil svůj nesouhlas s šířením demokracie na Blízkém východě. Samozřejmě měl na mysli válečná tažení za účelem demokratizace tamních systémů vlád. Mnozí možná nevidí v tom přínos pro Evropu, ale je zásadní. Díky stabilitě a míru na Blízkém východě jsem přesvědčen o tom, že se z větší části zastaví neúměrná imigrace a naopak získáváme konečně naději k tomu, abychom jako Evropa všechny ty naplavené imigranty opět mohli vrátit do země jejich původu. Je nutné si ovšem uvědomit, že primárně tuto imigraci ovlivňovala přímo politika USA, kterou vedl prezident Obama a jeho předchůdci za účelem ekonomického i národnostního oslabení Evropy jako světového konkurenta.
V neposlední řadě je pro nás velikým pozitivem fakt, že na rozdíl od Obamy podporuje svrchovanost jednotlivých evropských států, které jsou v současnosti vazaly nadnárodní organizace, která se nazývá Evropská unie. Na důkaz tohoto tvrzení vystoupil na pódiu společně i s Nigelem Faragem, který stojí za hnutím Brexit.
V České republice je slyšet kvílení a sténání rádoby celebrit a levicových intelektuálů, kteří oplakávají padlou Hillary Clinton. Ovšem je nutné si uvědomit, že právě tato kandidátka byla jejich největší chybou. Tato politička je opředena řadou skandálů, a proto se stala stejně děravou jako cedník. Není proto divu, že Trump naopak měl proti ní výhodu a dokázal jí hravě ničit. Ačkoli Trump mluvil velice jednoduše a až vulgárně napadal své protivníky, neměla moc prostoru na obranu. Trump dokonce v nějaké debatě řekl, že „Pokud nedokázala uspokojit ani svého manžela, jak chce uspokojit celou Ameriku?“ a to si myslím, že mluví za vše.
V nekorektních médiích a primitivních kruzích se rozšířila fáma, že Trump je jakýsi náš Babiš. Toto tvrzení je naprosto zcestné a lživé. Jediné, co spojuje Trumpa s Babišem je pouze ekonomický sektor, ze kterého vzešli do politiky. Babiš na rozdíl od Trumpa absolutně nemá sociální ani národní cítění, které vyhrálo Trumpovi volby. Babiš na rozdíl od Trumpa samozřejmě není v zásadě proti imigraci, kterou také mimo jiné chtěl zaměstnat ve svých společnostech, aby tak ušetřil náklady na českou pracovní sílu a na úkor všech pobíral dotace na začleňování. Prostě a jednoduše, nelze je spojovat v žádném z politických aspektů.
Nyní je velice těžké hodnotit skutečnou politiku, kterou Trump bude dělat. V politickém světě nikdy nevíme, kam bude politika ve skutečnosti směřovat, a proto se necháme překvapit dalším vývojem. Pevně ale věřím, že jeho politika nebude jen prázdným slovem a vylhaným scénářem, který vyhrává všem českým politikům volby.
Jiří Froněk, místopředseda DSSS