Kdo se chová jako pitomec

Ivcrn 22. února 2015 Nedá mi to, abych se ke včerejší akci DSSS proti islamizaci nevrátil tentokrát jiným pohledem. Iniciativa Islám v ČR nechceme (IVČRN) včera vyzvala své příznivce, aby tu naší akci bojkotovali. V odůvodnění mj. uvedli, že "fandové DSSS jsou pitomci, diskreditují konstruktivní antiislám a z jejich akcí mají prospěch pouze lidé typu Halík nebo Alrawi". Administrátoři FB stránky IVČRN však ve svých vyjádřeních na některé nesouhlasné reakce jejich kroku také uvedli, že „DSSS je banda tragédů, tupých hovad, které IvČRN nepotřebuje. Antiislámu škodí“ (viz přílohy).

Co k těmto výrokům dodat? DSSS se vůči IVČRN nijak negativně nevymezovala. Naopak jsme nabídli spolupráci, protože si myslíme, že by bylo v zájmu nás všech, abychom v tak důležité otázce, jakou je hrozba islamizace, spolupracovali. Byli jsme sice odmítnuti, ale nepředpokládal jsem, že se to z jejich strany zvrhne do podoby sprostých urážek.

Pomalu se ukazuje, kdo je kdo. IVČRN se sice tváří protiislamisticky, ale kdo ví, kdo za nimi vlastně stojí. U mě osobně představitelé této skupiny (nikoliv však všichni sympatizanti) klesli na samé dno, neboť se chovají a odsuzují jiné přesně podle not vládní garnitury. Ale aspoň je vidět, kdo se chová jako pitomec…

Mgr. Tomáš Vandas, předseda DSSS

Ivcrn1