Koalice v Duchcově zavádí pořádek. STOP srocování nepřizpůsobivých

16. března 2015 Město Duchcov ve čtvrtek 12.3.2015 přijalo na zasedání městského zastupitelstva na návrh koalice Obecně závaznou vyhlášku č. 4/2015 o zabezpečení místních záležitostí veřejného pořádku, ochraně veřejné zeleně a zlepšení vzhledu města. Na přípravě této vyhlášky spolupracovali dohromady členové Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), starosta města Duchcova Zbyněk Šimbera a velitel duchcovské městské policie.

Příprava vyhlášky trvala déle jak tři měsíce a nabývá účinnosti patnáctým dnem po dni vyhlášení. Jejím cílem je omezit narušování veřejného pořádku a činnosti, které jsou v rozporu s dobrými mravy. Je zaměřena zejména na tzv. táborové dýchánky nepřizpůsobivých občanů na veřejných prostranstvích, kdy často do pozdních hodin ruší hlukem slušné občany.

Radní města Duchova a předseda duchcovské místní organizace DSSS Jindřich Svoboda uvedl, že DSSS v Duchcově již předvolbami slibovala, že udělá vše pro to, aby duchcovské ulice i parky byly bezpečné, klidné a čisté.  

„Jsem přesvědčen, že tato vyhláška bude pro naše město velkým přínosem, a je teď potřeba pouze dohlédnout na městskou policii, zdali důsledně dohlíží na její striktní dodržování. Touto vyhláškou náš boj za bezpečný Duchcov samozřejmě nekončí a já snad mohu prozradit, že již nyní připravujeme další dost zásadní změnu pro znepříjemnění života nepřizpůsobivým občanům našeho města,“ dodal Jindřich Svoboda.

 

Tiskové centrum DSSS