Komentář: Češi jako levná pracovní síla

Dsss 24. února 2017 V sídlech nadnárodních koncernů je pohlíženo na Českou republiku jako na zdroj levné pracovní síly a čeští občané jsou považováni za dělníky druhé kategorie, a podle toho je s nimi také jednáno. 

Nadnárodní společnosti nepřišly do naší země, pokud se dá ještě naší zemí nazvat, protože o nás rozhoduje bruselská byrokracie, ze solidarity, ale zejména kvůli levné pracovní sile a  zkorumpovaným úředníkům či politikům, kterým jde hlavně o to, jak si namastit vlastní kapsy, a český občan, jehož zájmy mají hájit, je jim naprosto ukradený.

Proto se není ani čemu divit, že si k nám mohou dovolit to, co by jim v jejich mateřské zemi neprošlo. Porušování pracovních zákonů či poškozování zdraví našich občanů je jen špička ledovce.

Z dalších negativních faktorů ovlivňující trh práce mohu zmínit pracovní agentury, které dodávají těmto firmám pod záminkou nedostatku pracovní síly špatně kvalifikované pracovníky zejména z Polska, Rumunska a Bulharska. Tito cizí státní příslušníci nejsou nijak důkladně prověřováni, takže v daných lokalitách, kde působí, máme enormní nárůst kriminality. A to v době, kdy čelíme hrozbě islamizace či vážné hrozbě teroristických útoků. Proto je zcela nepřípustné, aby do naší země proudily osoby pochybného kriminálního původu. 

Současná vládní koalice v čele s premiérem Sobotkou, který nedávno sice kritizoval prodejní řetězec Ahold, který má v republice síť prodejen Albert, za nízké mzdy, rozprodává a rozkrádá naši zemi. Z její strany se nyní jedná pouze o předvolební populismus, kdy ČSSD jde především o zvýšení počtu hlasů při nadcházejících podzimních parlamentních volbách. Jak si jinak například vysvětlit současný stav České pošty, kterou má v kompetenci jeho ministr vnitra Chovanec, a kde vyplouvá napovrch, jak směšně jsou zaměstnanci pošty odměňováni a jak jsou mnohdy nezákonně přetěžováni. 

Z toho vyplývá jen jedno: že současný režim je zkorumpovaný, nereformovatelný a musí se odstranit. 

Marek Rampouch, MO DSSS Prostějov