KOMENTÁŘ: Důležitost komunálních voleb

DSSS 9. června 2014 Ani se nenadějeme a je zde podzim, kdy nás čekají komunální volby a možnost vyměnit dinosaury na radnicích. Přiznejme si, že někde jsou zakořeněné celé klany a rodiny, a mají z radnic doživotní zdroj obživy. Aspoň si to tedy myslí.

Je to jen a opět na lidech, aby všechny ty zkorumpované jedince i klany vymetli a nenechali je dál rozmetat a tunelovat naše společné finance. Jistě většina z vás ví, o čem mluvím a píši. Mnohamilionové podvody s veřejnými zakázkami, přihrávání si ve stylu „brácha na bráchu“ a opačně. To je a bylo na denním pořádku. A proto to u nás v naší zemi vypadá tak jako nyní, kdy je vše rozkradeno. Města se zadlužují a jsou závislé na dotacích z Evropské unie, a ty se dají lehce ostrouhat ku prospěchu těch, co je měli a mají na starost.

Starostové nejsou stále schopni udělat ve svých městech pořádek a hlavně zajistit bezpečné ulice pro slušné lidi. Problém nepřizpůsobivého obyvatelstva je na vzestupu a nikdo ho radikálně neřeší. Místo toho, aby ti lidé konečně byli donuceni začít žít normální život jako ostatní slušní a pracující, tak mají samé výhody a volnost. Proč tomu tak je? Je to způsobeno pohodlností poslanců, úředníků a vlád, co se zde hřejí na výsluní již od roku 1989. Jsou všude. Na radnicích, úřadech, ministerstvech a tam, kde se rozhoduje o tom, aby se zde lidé měli lépe. Mají se, ale jen ti, co opakovaně nedodržují zákony.

Občané, a hlavně ti nespokojení, k volbám většinou nechodí. Měli by si však uvědomit důležitost rozhodnutí, a to i komunálních voleb. Konečně rozhodovat pro blaho naší vlasti a pro změnu k lepšímu. Chceme bezpečné ulice, práci pro slušné lidi, a také perspektivní budoucnost pro naše děti. A to je to, o co musí nám rodičům a slušným občanům jít především. Děti jsou naše budoucnost. A ne zfetované trosky a poflakující se skupiny, co naší společnosti nic nepřináší. Proto využijme svého práva a pojďme k volbám!

Libor Lorenc