Komentář: Evropská unie – žalář národů

Eu-odmitame 20. února 2016 „Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají“. Toto staré české přísloví bychom mohli použít na členství naší republiky v Evropské unii (EU). To bylo vzletných slov o evropské rodině, spolupráci, míru a porozumění. Byli jsme zahlcení frázemi o tom, že není malých členských států, že všichni respektují každého a nepoužívají se žádné mocenské páky větších a vyspělejších zemí vůči těm malým a menším.

Roky se sešly s roky a máme zde nájezdy nelegálních migrantů, kteří v mnoha tisícových proudech brázdí Evropou a všude zanechávají chaos, nepořádek a lidské tragédie. EU či spíše bruselská administrativa sklízí své plody pomateného humanismu a multikulturalismu, a vůdčí osoba imigrantského chaosu, německá kancléřka Merkelová, ztrácí hlavu, protože se od ní odvrací nejen samotní Němci (to jí moc nevadí), ale hlavně vlastní strana, a od nápadu rozdělit nelegály po Evropě dává ruce pryč i nejvěrnější spojenec Francie.

O tom, že dnešní EU není prosluněná rodinka svědčí fakt, že před schůzkou V4 (skupina sdružující ČR, Slovensko, Polsko a Maďarsko) vznesly německé úřady protest u slovenského ministerstva zahraničí kvůli tématu schůzky. Setkání V4 mělo řešit alternativu, kdyby Řecko nebylo schopno garantovat neprostupnost schengenského prostoru.

Nechci se zde rozepisovat nad přesným plánem, ale spíše mě zaujala jedna věc. A tu věc by si měli uvědomit všichni ti, kdo považují EU za to jediné správné pro naší budoucnost. Jak je možné, že někdo podává v rámci EU protest, když se čtyři suverénní státy sejdou a rokují o nějakých aktuálních otázkách dneška? Kde bere merkelovská administrativa tu drzost určovat, s kým se mohou jednotlivé členské státy bavit? Tady je vidět, jakou úlohu hrají země typu naší republiky v unii. Jsme druhá liga, která musí poslouchat Brusel či  Berlín.

Rozhodně si nemyslím, že V4 je sdružení vlastenecky smýšlejících politiků, kteří půjdou neohroženě proti EU a proti nelegálním migrantům. Jediný, o kom se to dá říci, je maďarský premiér Orbán, ale ani tam bych to nepřeceňoval a rozhodně neglorifikoval. Rozhodně se to ale nedá říci o „našem“ premiérovi Sobotkovi, který je promerkelovský, probruselský a prouprchlický, přesně jako správný „socan“. Opatrná protiuprchlická rétorika ze strany ČSSD vyplývá z blížících se voleb, jejichž hlavním tématem bude nelegální migrace, a to lhostejno, že se bude jednat o volby krajské. Socialisté jsou k těmto postojům nuceni odlivem voličů, kteří si ČSSD spojují s pomatenci a zrádci typu Dientsbiera či Šabatové. 

Pokud se bude Brusel a berlínská vláda chovat tak, jak se chová doposud, tak se vlna nelegálních migrantů nezastaví. EU nemá zájem situaci řešit, protože vše jde podle zvráceného multikulturního plánu na odnárodnění Evropy a likvidaci národních států. Místo bojových plavidel do evropských výsostných vod, aby se vraceli nelegální uprchlíci zpět a rovnou na moři, tak se nechá Evropa vydírat tureckou vládou a nabízí jí miliardy eur, aby Turecko „neotevřelo“ nelegálům bránu do Evropy.

A to je špatně. Evropu musí bránit Evropané, příslušníci evropských národů. Není možné platit muslimům za ochranu před muslimy. To přece nemůže fungovat! V Evropské unii hraje naše republika díky parlamentním politikům podřadnou úlohu poslušného vykonavače vůle bruselských úkolů.

Je na nás, národovcích, to změnit a ukázat, že zde si budeme vládnout na svém a po svém!

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS