KOMENTÁŘ: Evropští nacionalisté se setkali v dělnické kampani na Ústecku

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS 12. října 2016 Krajské volby. Volby, jejichž výsledky jsou předmětem tolika diskusí, jak v novinářských nebo politologických kruzích, či u našich členů anebo příznivců. Nechci se zde rozepisovat o příčinách tohoto stavu anebo rozebírat důvody, proč voliči zůstali doma a neuspěli jsme. Spíše bych se chtěl podělit o vlastní zkušenost z kampaně v Ústeckém kraji, jejíž jsem byl týden součástí. A zároveň se pokusit odpovědět na časté dotazy, jestli šlo udělat něco lépe, abychom uspěli. Měl jsem tu cennou zkušenost zažít kampaň dělnické strany den po dni, město po městě, výlep po výlepu či mítink po mítinku.

Dnes vím jedno. Všichni, kdo se kampaně na Ústecku zúčastnili, udělali pro naši věc maximum. Podle přesného plánu se objížděl kraj s letáky, plakáty a i do té poslední vsi v horách se dostaly stranické materiály. Mnohdy se posádky vozů doslova prolepily k místu mítinku předsedy strany Vandase. Absolvoval jsem s ním každý mítink a vím, že to vždy nebylo jednoduché, protože místy se do toho vložilo typicky „severní“ deštivé počasí. Pamatuji si mítinky ve Šluknově, Rumburku a Varnsdorfu, kdy silně pršelo a foukal studený vítr, ale i tak nejenomže přišli lidé, ale obdivuhodný byl i výkon předsedy strany Vandase, který bez ohledu na počasí mluvil se stejným nasazením, jako za slunečného počasí a před plným náměstím.

Rumburk. Provazy deště. Mluvící předseda strany a 40 lidí ho poslouchající v dešti. A ještě po skončení jeho projevu se ptali na situaci v Duchcově, svěřovali se s problémy s nepřizpůsobivými a vyjadřovali své obavy z imigrantů. Zkrátka mítink se protáhl o půl hodiny a na další „štaci“ se přijelo jen taktak. Jak to kontrastovalo s tamním balónkovým stánkem ANO, které místo programu a řešení nafukovalo balónky. Alespoň lidem ukazovali, jak jsou prázdné jejich slova, sliby a teze. Jen nafouknutá bublina, plná stlačeného vzduchu...

Mnoho voličů v kampani kvitovalo s povděkem, že se tam „někdo z politiky“ přijel podívat. Ano, DSSS posílala na mítinky, setkání s občany konkrétní kandidáty, kteří stáli tváří v tvář naproti voličům. Pro mnohé naše kandidáty to byla první veřejná vystoupení, která zvládli, a je to vynikajícím počinkem pro příští volby parlamentní. V mnoha krajích se vyprofilovali členové - kandidáti, kteří se nebojí promluvit na mítinku a tím, jak se říká, jsou ochotni „nést kůži na trh“.

Kampaň na Ústecku plně ukázala bezvadnou spolupráci s našimi tamními koaličními partnery, kteří se stali neoddělitelnou součástí společné kampaně.

Velkým politickým přesahem bylo také to, že si nacionalistická Evropa vzala krajské volby v  naší republice za své a přispěchala s pomocí. Pomoc přišla z Německa, od partnerské NPD, na pár dní přijeli pomoci belgičtí nacionalisté a jednotlivci z Itálie a Ruska. Nesmíme zapomínat na milou a přátelskou návštěvu banskobystrického župana a slovenského poslance Mariana Kotleby, který přijel podpořit české nacionalisty v jejich boji o republiku. Byla to jeho jediná letošní zahraniční návštěva ve funkci poslance a předsedy strany. Nebyl to jediný zahraniční host, který se zajímal o naší krajskou volební kampaň. Přijel nás na jednodenní návštěvu podpořit europoslanec a bývalý předseda NPD Udo Voigt.

V pohraničních horách čeští a němečtí nacionalisté svojí spoluprací dokazovali, že minulost nás nesmí rozdělovat, protože je zde současnost, ale hlavně budoucnost, která je ohrožována hordami islámských nájezdníků. Tomáš Vandas s Udo Voigtem si za všechny české a německé nacionalisty podali ruce k další spolupráci, která nechává minulost jako uzavřenou záležitost za sebou a hledí odhodlaně k událostem příštím. My nechceme stavět ploty mezi Německem a českou a moravskou zemí. Nacionalismus 19. století je pryč, nyní musí nastoupit spolupráce evropských národů, protože máme společného nepřítele – imigraci a zvrácený bruselský liberalismus. Tomu se žádným plotem neubráníme. Jedině poctivou spoluprací všech nacionalistů!

Zkrátka, nejenom v Ústeckém kraji, ale i v celé republice jsme dělali, co jsme mohli a velmi výrazným způsobem jsme předkládali svůj program a řešení. Poznali jsme, že máme na čem stavět, že slušné volební výsledky byly tam, kde byl mítink s předsedou strany či se tam zaměřila agitační práce členů a příznivců.

Osobně jsem byl rád, že jsem mohl být přímou součástí kampaně na Ústecku, kde bylo vidět nasazení a snaha všech zúčastněných. A právě to je příslib do budoucnosti, protože to účastníci těchto „severních“ bojů přenesou do svých krajů, ať je to kraj Zlínský, Moravskoslezský či Jihomoravský a další. Je na čem stavět a hlavně: nacionalistická Evropa se na nás s důvěrou dívá. Po těchto volbách jsme se opět utvrdili v jednom neměnném: se jménem Vandas se nemusíme bát žádných volebních bojů.

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS