KOMENTÁŘ: Ničí náš stát, který je živí!

Dsss2 28. prosince 2020 Připadám si jako rytíř Don Quijote de la Mancha, když vidím povrchnost mých spoluobčanů, kterým je jedno co bude zítra! Hlavně, že mají „svobodu“ a mohou cestovat a nakupovat. Bohužel ani „koronavirová krize“ nezměnila jejich myšlení. Nedochází jim, že k životu nepotřebují předražené telefony, ale potřebují pokoru, ohleduplnost a vzájemnou pomoc. Je zde otázka, proč se tak nechovají?

Musím zde ukázat všem voličům i těm co nechodí k volbám, že svojí volbou ovlivňují, jak budou okrádáni z moci úřední! Co ukazují dnešní daňové zákony? Stranické zájmy zvítězily nad zájmem ČR. Je zajímavé, že jim nevadí ztráta důvěry těch, co je volí. Ukázalo se, že Senát je pouhým přívěskem Parlamentu, který dbá jen na svou prebendu. Podpořil rozpočtovou nezodpovědnost vládnoucích, kteří se chovají po nás potopa. Prošlo dalších nekrytých 130 miliard korun! ČNB, jako soukromá banka je vytiskne, stejně jako to dělá americký FED, který tiskne nové dolary. Do roku 1990 jsme měli státovky! Parlamentní strany žabomyší války zahodí, když jim to vyhovuje, a například se spojí ODS s ANO. Výsledkem opozicí ovládaného Senátu je vrácení totožného Babišova návrhu do Sněmovny.

Otevřeně říkám, že konečně padla iluze a ukázalo se, že Senát není žádná ochrana ústavnosti v ČR. Andrej Babiš nemusí usilovat o ovládnutí Senátu, když tam špinavou práci odvede opozice! Vlastizrádci se nám smějí a občané republiky jsou spokojeni... Proč nikomu nedojde, jak se toto opatření projeví na osobních financích? Vůdcové stran krásně hovoří, jak svým voličům sníží daně a přitom je ve skutečnosti zvyšují!

ANO především poškodí důchodce, protože při prosazování svých zájmů porušilo všechna rozpočtová pravidla a státní rozpočet vede k bankrotu! ANO utajilo v létě, že když předložilo tento návrh a nechtělo jej prosazovat v tomto volebním období. On totiž měl nalákat ODS k budoucí spolupráci a ona se uskutečnila v současnosti! Vládnoucí strany již 30 let si vzájemně kradou voliče na falešné sliby. Seniory a nízkopříjmové zaměstnance hodili všichni přes palubu, kteří ve skutečnosti dostanou přidáno pár stokorun, zatím co bohatí si přijdou na desítky tisíc. Jediným důvodem je zajištění potenciálních voličů při stále trvající nízké účasti voličů ve volbách.

Penzistům rychle dojde, že valorizace důchodů bude kopírovat inflaci a mzdy s minimálním zpožděním dvou let a uvrhne je jen do větší nouze. Že by naši vládcové se vzhlédli v citátu: „Tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou!“  Doufám, že nemusím uvádět, čí je to citát.

ODS opustila živnostníky a podporuje nadnárodní kapitál. Její předseda obhajuje bláboly a ukazuje se, že jako učitel nemá ty nejzákladnější znalosti o jakékoliv ekonomice. Dokonce ignoruje nejdůležitější zákon ekonoma Karla Marxe: „Komu patří výrobní prostředky, tomu patří zisky!“ Toto je základní vysvětlení pro ČR, proč nemá a nebude mít na důchody, školy, zdravotnictví atd.

KDU-ČSL se vykašlala na své vícečetné rodiny! Jak se to slučuje s jejím hlásáním o podpoře těchto rodin? Už to ukázala, když prosadila dar, který nazvala tzv. „církevní restitucí“. Pozice KDU-ČSL a TOP 09 těžko odolá spolupráci ANO a ODS. Doufám, že to jejich voličům dojde. A to hlavně na Moravě. Doufám, že konečně voličům TOP 09 dojde, že je to strana prospěchářů, pro které nebylo svaté nic z toho, co hlásají. Ukázali, že jim nejde o nějaký reformní ekonomický program a rozpočtovou odpovědnost, ale o podlézavost k EU, zavedení eura a dalších koloniálních požadavků. Při tom jim jde o dohodnutá místa na budoucí společné kandidátce!

To stejné předvedli PIRÁTI místo výhry s podporou STAN v Senátu podpořili daně, které předložilo ANO, a klidně shodili pod stůl svůj vlastní návrh schválený Sněmovnou. Jak bude úspěšné spojení PIRÁTŮ a STAN, když se neshodnou ani na daních?

Třešničkou na dortu je hlasování tzv. české levice, kdy ČSSD a KSČM podpořily návrh ANO! Odsouhlasením nízkých daní zničí sociální stát a pomohou bohatým na úkor chudých! V roce 1946 říkala moje babička: „Socanů se chraňte jako koňského zadku, vždy hlásali socialistickou politiku, ale dělali pravicovou. Lidovci byli vždy svině, když se k nim otočíš zády, vrazí ti do nich kudlu.“ Myslíte si, že obyčejná selka neměla pravdu?  

Ani SPD nemá být na co hrdá. Dá se říct, že tam vládne oportunismus a je jedno, zda se hlasuje v parlamentu EU, nebo se hlasuje v ČR. Když se to nehodí do krámu, tak ani SPD nevadí na příklad o třetinu dražší elektrická energie, než je průměr EU.

Celý tento daňový balík jen ukazuje, k čemu se propůjčí všichni vládnoucí. Nevadí jim, že těžce poškodili zájmy ČR a jejich obyvatel! Tento daňový extrém v budoucnu nezajistí fiskální rozpočet pro financování rozsáhlého úřednického aparátu a všechny náhrady pro rádoby podnikatele od hoteliérů, sportovce až po umělce. Naši podnikatelé se odvolávají na opatření v okolních zemích v EU, ale zapomněli, že tam ekonomika není založena na službách jako u nás, ale na výrobě jak průmyslové, tak zemědělské! Nejsou to montovny, kde dělníci jsou krmeni potravinami z dovozu!

Ivo Vlk