KOMENTÁŘ: Pirátské celonárodní nebezpečí

Dsss2 30. listopadu 2020 Současná skoro rok trvající covidová krize způsobila, že mnohé důležité problémy, souvislosti a nebezpečí byly přikryty, ukryté před veřejnosti, která hltá zprávy z médií, jež mají jednoho jediného jmenovatele – coronu. Říjnové krajské volby proběhly, občané byli po nějaký čas informováni o tvorbě krajských vládnoucích koalic a také o tom, že v mnohých krajích bylo vítězné hnutí ANO obejito ostatními subjekty. Ale hned po sečtení výsledků voleb přikvačila druhá covidová vlna a republika se opět zahalila do karanténního ticha, a tak nikdo víceméně výsledky dopodrobna nerozebíral. Kdybych mohl napsat jediný fenomén proběhlých krajských voleb, tak to byl mandátový úspěch Pirátů, kteří od posledních voleb před čtyřmi lety posílili o 91 mandátů a skončili druzí za vládnoucím hnutím ANO.

Jestliže jsme krajské volby nazývali volbami důležitými, tak parlamentní volby na podzim příštího roku budou superdůležité. Piráti ohlásili koalici s hnutím STAN a záměr vyhrát volby, a na post premiéra nominovat předsedu Pirátů Bartoše. Nebezpečí Pirátů je u mnohých našich spoluobčanů podceňováno, neboť pořád v nich vidí popletené ajťáky, dredaté ekology či od reality odtržené intelektuály, které volí mladí, většinou skejťáci či huliči trávy. Pravda je úplně jinde. Piráti jedou přesně podle plánu, zadání až děsivě technokraticky s konzervativní důsledností. Když bych měl zjednodušeně a lidově říci, co by nastalo, kdyby Piráti volby vyhráli, odpověděl bych: „To se máme na co těšit!“

Z Pirátů by se stala síla, která by začala měnit společnost přesně k obrazu těch sociálních inženýrů z Bruselu, kteří nám určují to, co máme dělat. První signály toho, jak by to vypadalo, můžeme vidět už dnes, kdy Piráti navrhují, aby se zdanily příjmy z výnosů cenných papírů, a také navrhují zvýšit daň z komerčních nemovitostí. Zatím návrhy míří na ty „nahoře“, na korporace, banky a tak. To je samozřejmě pro řadového voliče sympatické, na to slyší. To se dobře poslouchá, zatnout tipec těm, kdo se tváří nedotknutelně.

Ale pozor! Musíme si uvědomit, že dnes jsou to korporace a zítra? Situace mi trochu připomíná rok 1945, kdy byly znárodněny Baťovy závody. Všichni ševci s jedním verpánkem, dratví, potěhem a pytlíkem floků komunistům tleskali, jak to ve vládě prosadili a zbavili je konkurence. Uplynuly tři roky a ti samí tleskající ševci byli znárodňováni a cpáni pod místní komunální služby. A ta stejná situace se může klidně opakovat, jen na místě komunistů budou Piráti. Dnes chtějí zvyšovat daně komerčních nemovitostí a zítra to může být váš byt, chata atd. Podle Pirátů, a to opakují neustále (a možná je lidé proto volí), je majetek v ČR zdaňován málo.

V hledáčku Pirátů je i volební systém, který by měl být nastaven tak, aby nenahrával vítězi. Ano o vítězi nebudou rozhodovat voličské hlasy, ale vůle „po tom správném, progresívním vítězi“. V amerických prezidentských volbách rezonoval problém korespondenční volby – hlasů. Není s podivem, že Piráti jsou hlasitými a důraznými zastánci této formy volby. Korespondenční volba je přesně šita míru těm silám, které by se nesmířily s výsledky voleb, když by nedopadly podle jejich představ. A věřte, že tak jako se nevyřešil problém s pochybnými korespondenčními hlasy v USA, tak by se nevyřešil ani u nás. V USA byla alespoň snaha, ale v české kotlině by nebylo ani to.

V zahraniční politice by došlo k naprostému přimknutí k Bruselským protektorům, a co by to znamenalo v otázce nelegálních migrantů, nemusím zdůrazňovat. Došlo by k erozi V4 a Poláci a Maďaři by zůstali v boji sami (Slovensko v čele s liberální prezidentkou Čaputovou a pološíleným premiérem Matovičem je takovým členem nečlenem V4). Nejnebezpečnější na celé věci v případě „pirátského“ vítězství je fakt, že by se měli o co opírat a měli by všemocného ochránce. Komunisté v Československu měli Moskvu, Piráti by měli Brusel…

Nechci v žádném případě strašit, ale měli bychom si uvědomit, jaké nebezpečí hrozí v případě, že parlamentní politiku budou určovat vítězní Piráti. Jejich znárodňovací snahy, daňové záměry na majetné (podle jejich představ je majetný každý, kdo něco vlastní a nemusí to být zrovna továrna, ale stačí dřevěná chatka v Pikovicích) a přijímání uprchlíků mohou být zlomeny jedině neustálým zdůrazňováním nebezpečí jejich vítězství. Je nutné podporovat všechny strany českého politického spektra, které jasně deklarují nutnost vystoupení republiky z EU. A na ty strany vám stačí dva prsty.

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS