KOMENTÁŘ: Státní pravda - Svatá pravda

Jiri-stepanek 4. ledna 2017 Konec roku vždy oprávněně svádí k bilancování a k výhledu do roku budoucího. Co se nám povedlo či nepovedlo, to každý z nás ví, neboť svědomí jest potvora, která se vždy s pravdou přihlásí. Co chceme do roku příštího, to každý z nás ví, chce a udělá pro to vše.

Spíše se chci zamyslet a varovat před tím, co na nás chystá česká vláda, která má eminentní starost o náš mozek, hlavu a myšlení. Chce nám ušetřit čas a námahu u internetu, kde každý z nás louská ty či oné zprávy. Každý ty své. A někdy to dá zabrat hrůzu času, co člověk stráví před obrazovkou, kde se střídají všelijaké zprávy, jako apoštolové na orloji. A tomu chce naše milá protektorátní (probruselská) vláda zabránit, abychom netrávili u internetu hodně času, abychom měli více času na rodiny, abychom sportovali, skotačili po loukách či obchodních centrech, lepili létací draky či popíjeli v hostincích vychlazený ležák.

Proto naše vláda chystá státní direktivu, státní pomoc a státní návod. Čeho se to týká? Jak snadno a rychle poznat pravdu na internetu. K čemu rozklikávání jednotlivých serverů, porovnávání argumentů anebo faktů. Z centra dostanete direktivu, co máte a nemáte považovat za pravdu. Vláda to ústy protektorátního ministra vnitra vysvětluje bojem proti dezinformačním serverům, za kterými stojí ta či ona mocnost, osobnost, sledující svůj politický anebo ekonomický zájem. Trnem v oku jsou vládě tzv. alternativní média, která přinášejí informace, zprávy, vymykající se oficiální informační linii režimu. Jako pamětník listopadových událostí roku 1989 si pamatuji, jak disidentští řečníci na Letné neustále omílali řeči o svobodě slova, svobodě vyhledávání informací a hlavně o svobodě tyto informace hlásat. Čas oponou trhnul, listopadové události plné užitečných idiotů cinkajících klíči upadly v zapomnění, a nyní nastupují k moci pragmatičtí vládci, kteří mají sice pláštík demokratický, ale jádro je totalitní – uzurpátorské.

Mají krásnou a pro mnohé občánky pochopitelnou výmluvu – boj s terorismem. Chytře, vemlouvavě a vyděšeně promlouvají k občánkům, kterým říkají, že doba je vážná, zakuklenci haraší zbraněmi před prahy jejich bytečků, domečků a rekreačních chaloupek. Chcete si své majetečky uchovat? Tak musíte obětovat něco ze svých ústavních svobod, aby naše malá, zkorumpovaná republička zůstala stejná. Bude ustanoven „výbor pro veřejné blaho“, který bude určovat, co je dobré a co není dobré. Pravda bude svázána do státní doktríny a bude určena ta jedna jediná pravda, držící bruselskou, proimigrační a promerkelovskou linii.

Vláda nám všem určí, co je pravda a co není. Vláda nám určí, čemu máme či nemáme věřit. Bude určena jedna jediná universální pravda. Učenci se po staletí snaží dobrat této universální pravdy, ale marně. Ministr Chovanec toto hledání vyřešil jedním vládním dekretem.

Není to tak dlouho, co státní rozhlas na svých facebookových stránkách rozjel diskusi na téma, proč lidé věří alternativním médiím. Kromě úlisných a státotvorných komentářů se tam nesla jedna nosná myšlenka mnoha diskutujících, která by se dala shrnout do jedné věty: pište pravdu a my si nebudeme muset hledat informace jinde. Bylo to myšleno i na státní televizi. Vláda a její média ztrácí půdu pod nohama. Odnárodnění a zkorumpovaní novináři ztratili u občanů důvěru, tito přeplácení pisálkové nikoho nezajímají. Proto musela přijít vládní direktiva, čemu máme věřit a čemu nevěřit. Je jasné, že budou následovat tresty za nepochopení jediné státní pravdy.  A jelikož stát na vše nestačí, tak určitě budou do celého systému vtaženi občánci, kteří určitě dostanou možnost vyhledávat a nahlašovat závadové servery a pochopitelně i jejich uživatele. V podstatě to občánci vezmou najednou. Nahlásí hostinského, který nevydal účtenku, a zároveň prásknou spolustolovníka, který vyprávěl o tom, co se dozvěděl z alternativního serveru. Z jedné vody na čisto.

Upřímně: já také nevěřím všemu, co se píše na těch různých serverech, nevěřím spikleneckým teoriím, že konstrukce newyorkských dvojčat 11. září byla z moduritu. Ale hájím právo všech, aby si mohli beztrestně prohlížet vše, co chtějí. Aby mohli souhlasit či nesouhlasit s tím, s čím chtějí. Aby si udělali svůj vlastní názor na to či ono. Aby jim nikdo nemluvil do toho, co budou číst, mluvit či myslet si. To jim nesmí nařizovat nikdo a rozhodně ne bývalý provinční politik Chovanec. Chraňme si svobodnou vůli, rozum a názor! Proto sledujme, čtěme a šiřme dál informace z alternativních médií. Lidé mají vlastní rozum a vše si přeberou. Čím více rozličných informací budeme shánět a mluvit o nich, tak tím menší šanci bude mít Chovanec a jeho práskači.

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS