Konečný (DSSS): Antiprezidentská hysterie

Miroslav Konečný 1. listopadu 2016 Nedávno jsem se k panu prezidentovi vyjadřoval prostřednictvím glosy, kdy jsem k němu byl poměrně kritický kvůli výrokům na adresu Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), kterou nazval extremistickou. I proto jsem se zařekl, že nebudu někoho, kdo takto smýšlí o vlastencích, podruhé volit.

V tom textu jsem ovšem hned na začátku uvedl, že nesouhlasím s tím, aby do Miloše Zemana bylo bezúčelně kopáno jen proto, že někdo nesdílí jeho názor. A právě to se nyní děje. Ono se tak v podstatě děje od doby jeho zvolení v přímé volbě, tedy občany této země. Ale ty nesmyslné útoky na něho více a více eskalují. Naposledy propukla hysterie před svátkem 28. října v souvislosti se státními vyznamenáními. Pan prezident "si dovolil" nevyznamenat jakéhosi Bradyho, strýce ministra kultury Hermanna z "Křesťanské" (uvozovky jsou v případě Hermanna na místě) lidovecké strany.

Dát někomu vyznamenání není přeci nijak vynutitelné. Na to není žádný právní nárok a koneckonců je mnoho tisíc lidí a skutečných českých vlastenců, kteří by si řád a medaile mohli nárokovat také, a kteří by si to alespoň zasloužili. Vypuklo kolem toho obrovské haló, kdy zejména havlisté, nekulturní fronta, póvl a odpadlíci od národa, pravdoláskaři a sluníčkáři si začali přihřívat polívčičku, parazitovat na této události, vyzývat k občanskému neklidu, strašení Východem (jako by tzv. Západ dneška snad znamenal nějakou prosperitu…), zejména Čínou a Ruskem, a samozřejmě spustili svůj kolovrátek o humanitě a demokracii.

Jsou to právě oni - namátkou Kraus, Ruml, Geislerová, bývalý izraelský velvyslanec Žantovský, prominentní předlistopadový herec Bartoška, pseudozpěvačka Štěpánová, exministr pro cikány Kocáb, socioložka Šiklová a desítky dalších, kteří rozeštvávají společnost stálým brekotem a hulákáním, kdy nebyl zvolen jejich prezidentský kandidát. Právě tato "havloelita" způsobuje úpadek morálky, nekulturnost a hulvátství.

Podívejte se na jejich počiny, např. na filmovou tvorbu některých z nich: Neustálá sprostota, násilí, hrubost, poplivávání všeho národního. To mají být hrdinové hodni následování? Za sebe říkám rázné ne. Nenechme se ovlivňovat těmito vyžírkami.

S Milošem Zemanem v mnohém nesouhlasím, ale nikdy se nesnížím k tomu, k čemu výše uvedená klika: k výzvám k prezidentově svržení a urážkám nejhrubšího zrna (viz. Štěpánová či Ruml, kteří prezidenta nazvali hradním monstrem, resp. mentálně postiženým). Toto jsou fašizující a nebezpečné prvky společnosti, ne demokraticky zvolený prezident. Zemana již volit nebudu, ale pokud by měl stát proti někomu z tohoto havloidního hejna, budu si ze srdce přát, aby funkci ve volbě prezidenta obhájil.

Bc. Miroslav Konečný, předseda DSSS Slánsko