Konečný (DSSS): Čí je vlastně Zeman?

Zeman 17. června 2016 Miloš Zeman, v úřadu prezidenta republiky od roku 2013, byl vždy kontroverzním politikem. Nebudu zde rozebírat jeho působení jako předsedy ČSSD ani jeho premiérování v době opoziční smlouvy ČSSD s ODS, tedy stran ze stejného politického hnízda naoko proti sobě bojující, avšak v zásadních věcech vždy držících basu. Chtěl bych poukázat na pomýlené adorování Miloše Zemana ve funkci hlavy státu České republiky.

Samozřejmě, nejsme jednolitý národ, a to velebení Zemana není stoprocentní. Naopak, z určitých stran, zejména tzv. kavárenských intelektuálů, většiny kulturní fronty či sluníčkářských pomatenců je Zeman terčem, mnohdy zcela nesmyslně. S tím rovněž nesouhlasím, hledat si každou záminku k urážení prezidenta pro odlišný názor je liché. Má to být podloženo argumenty.

Na druhou stranu ale nemohu souhlasit s názory, že Miloš Zeman je nacionalista, že je tzv. náš (rozuměj do morku kostí vlastenec s neměnnými názory, bojující proti odnárodňování a federalizaci Evropy).  Byl to vždy federalista, horující pro Evropu jednoho „národa“. Zastánce přijetí eura (mimochodem jmenováním kamaráda Rusnoka do čela ČNB jde tomuto kroku opět vstříc), této umělé měny. Zneuctil Pražský hrad, sídlo našich králů, vyvěšením modrého hadru se žlutými hvězdičkami. Kdo tvrdí, že je Zeman našeho ražení, nesmí přehlédnout určité výroky a záchvaty autentičnosti prezidenta: Např. ve Washingtonu prohlásil směrem k židovským lobbistům, že jsme všichni židi, přičemž plynulou hebrejštinou velebil Izrael, dále že závidí Slovákům euro, o „virotickém“ vrávorání nad posvátnými českými klenoty snad raději ani nemluvě. Ale hlavně je nutné všimnout si jeho absolutního protimluvu ve věci vlastenectví.

Po demonstracích v Duchcově, kde se dělnická strana postavila na stranu terorizovaných občanů nepřizpůsobivými individui, nařkl české občany z fašismu a kastoval lidi dle délky vlasů. Před pár dny u příležitosti výročí Lidic zase označil členy DSSS a spřátelené Kotlebovy LSNS ze Slovenska za neonacisty. Ten samý Zeman, který horlivě odmítá imigraci, ten samý Zeman, kterému nevadí stát na pódiu vedle Kohnvičky, který by nejraději mlel muslimy na masokostní moučku. Oni totiž nenávidí muslimy ryze z náboženských důvodů. Přesvědčeni o nadřazenosti nestrpí jiné než své vyznání. Hádejte které. Tady spatřuji rozdíl mezi Zemanem a dělnickou stranou. Zeman s Konvičkou by zde klidně přivítali nelegální uprchlíky, kteří si vypočítavě připnou kříž na řetízek a rázem se stanou křesťany. DSSS nesouhlasí s ilegální imigrací, bez ohledu na barvu pleti, bez rozdílu vyznání. Ať je to muslim, křesťan nebo pastafarián, pokud tu bude nelegálně, jsme proti tomu. Nejsme zaujatí proti jednomu náboženství. Přesto ale Zeman na besedách s občany či ve veřejných prohlášeních se snaží zalíbit lidu plošným odmítnutím imigrace, aby si zajistil hlasy voličů.

V tom spatřuji oportunismus a populismus, ve kterém je současný prezident velmistrem. Kdyby lidé uprchlíky chtěli, změní názor i Zeman a bude pro ně chystat slavobrány, jen aby se nezprotivil většinovému názoru. Dělnická strana neochvějně zůstává věrna svým letitým neměnným názorům. Tehdy Zeman a spol. (mimo jiné, Okamurova SPD zahájila spolupráci s partají SPOZ Zemanovci) o nebezpečí imigrace nehovořili, protože to nebylo populární, zatímco prorocká slova představitelů dělnické strany Vandase či Štěpánka z roku 2009 byla „oceněna“ odsuzujícím verdiktem u soudu.

Přiznám se, že jsem současného prezidenta volil. Zejména proto, aby se nestali hlavou státu Fischer a Schwanzenberg. Byla to volba menšího zla, ale stále zla. Již tu chybu neudělám a pokud nebudu mít z koho vybírat v dalších volbách, tak i když jsem zastáncem chození k volbám oproti prázdnému nadávání a pasivitě, využiji práva nevolit. Od devadesátých let jsou prezidenty více (Havel) či méně (Klaus) odnárodněné elity. Pečlivě dosazené a vybrané, pod rouškou svobodných voleb. Miloš Zeman je dalším z nich. Je věrný svým chlebodárcům z nadnárodních korporací, je dobře namazaným (někdy doslova) kolečkem v protinárodním soukolí. Miloš Zeman není náš.      

Miroslav Konečný, předseda MO DSSS Slánsko.