Konečný (DSSS): Salámové ukrajování svobod

Miroslav Konečný 10. ledna 2017 Vládní koalice schválila zákaz kouření v hospodách. Já, jako nekuřák, bych mohl tleskat, nebudu z občasných návštěv restauračních zařízení chodit domů načichlý. Ale neraduji se. Naopak. Děsím se toho. Odmítáme postupné (salámová metoda) oklešťování svobod soukromého podnikání. Považujeme za nehorázné přikazovat soukromým podnikatelům, aby rušili své kuřácké prostory, zvláště poté, když do svých hospod investovali miliony na odvětrávání a klimatizace či výstavbu nekuřáckých částí. Když jsou cigarety tak škodlivé, proč je pokrytecký stát nezruší?

Nesouhlasíme s příkazem rušit školní bufety, že v jejich sortimentu jsou sladkosti či bagety. To není řešení pro zdravou výživu. Ty děti půjdou a koupí si to v samoobsluze, ve stánku či na benzinové pumpě.

Je to jen další šikana soukromého podnikání, snaha současných politiků u moci zmonopolizovat své kšefty a konglomeráty. Jim nejde o žádné zdraví lidí, ale o likvidaci konkurence. Koneckonců EET rovněž není nic jiného, než dokonalý nástroj pro likvidaci malých podniků.

Začalo to povinným vypisováním alergenů, šikana a zdržování od práce pokračuje přes nesmyslné protikuřácké tažení až třeba k tomu, že hospodskému hrozí zákaz činnosti za to, že nevyhodí hosta, který se opil. To je panečku věc. Tak se asi bude chodit do hospod pít mléko, to budou mít udření dělníci na vesnicích o pátcích a víkendech, aby si od své lopoty a dřiny trošku odfrkli, ohromnou radost.

Neomarxistický bordel jede na plné obrátky: zakazovat, ztěžovat a šikanovat, prosazovat tu svou jedinou pravdu, nepřipouštět diskusi. My víme co je správné, a tak to bude a běda, jak se nám vzepřeš, budeš potrestán!

Co bude následovat příště? Zákaz bůčku, protože není úplně zdravý? Přikázání od militantních veganů jíst pouze kořínky? Zakážete návštěvy určitých salonů (protože to je také soukromé podnikání), protože tam kdosi dostane na zadek důtkami? Zakážete v soukromých sadech stromy, protože na ně mohou lézt děti a zlomit si nohu?

Dávno nežijeme ve svobodné zemi a tímto se ty svobody zase o něco utahují a ukrajují. Až z toho salámu jednou nezbude nic. Pamatujte na to, vy, voliči ANO či ČSSD. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) - strana pro svobodu a přirozený chod věcí.

Bc. Miroslav Konečný, předseda DSSS Slánsko