Kongres APF v Miláně: Čestným prezidentem zvolen J.M. Le Pen

Apf 22. května 2018 V sobotu 19. května se v Miláně uskutečnil kongres Aliance pro mír a svobodu (APF), která sdružuje národně orientované strany z mnoha zemí Evropy. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) byla za člena APF přijata v červnu 2015.

Milánské zasedání se odehrávalo v centrále italské strany Forza Nuova. V první části kongresu byla provedena volba vedení a delegáti zvolili prezidentem APF Roberta Fioreho a viceprezidentem Nicka Griffina. Za člena výkonné rady byl opět potvrzen předseda DSSS Tomáš Vandas. Čestným prezidentem APF byl zvolen Jean-Marie Le Pen, který se stal členem strany a pozdravil delegáty prostřednictvím videovzkazu.

V odpolední části vystoupili s projevy mj. Roberto Fiore, Nick Griffin nebo Milan Mazurek z Ludové strany Naše Slovensko Mariana Kotleby. Tomáš Vandas ve svém vystoupení řekl:

„DSSS prosazuje, aby Česká republika z Evropské unie vystoupila. Jsme přesvědčeni, že by mělo být vypsáno referendum, aby občané řekli nahlas, zda si to i nadále přejí. Bohužel se obávám, že současná česká vládní garnitura nechce referendum k této otázce vypsat. Sice o referendu hovoří, ale jedním dechem dodává, že to nelze vztahovat na důležité otázky, například zahraniční atd. Takže se jedná o frašku.

Přál bych si, aby v České republice v příštím roce posílil národní proud, abychom se pokusili sestavit pro evropské volby silnou národní kandidátku. Za DSSS mohu slíbit, že pro to uděláme maximum.

Jsem velmi rád, že APF je jedním z iniciátorů boje za Evropu národů a že svojí činností pomáhá i českým nacionalistům. Poznal jsem zde velmi mnoho obětavých nacionalistů a velmi mě například potěšilo, že se naším členem stal i Jena-Marie Le Pen, žijící legenda evropských nacionalistů. I to je obrovská motivace do další práce. Být v APF znamená být součástí naděje na změnu. A jsem přesvědčen, že budoucnost nás ocení.“

Večerní část setkání vyplnilo mnoho neformálních rozhovorů a diskuzí, z nichž bylo patrné přátelství a spolupráce nacionalistů, kteří, ač z různých států, bojují společně za záchranu Evropy. A také, že DSSS je pevnou součástí evropského národního bloku.

Tiskové centrum DSSS