Krajské volby 2020: DSSS vysílá do boje na 250 kandidátů

Dsss2 29. července 2020 Včera skončila zákonná lhůta pro podávání kandidátních listin pro podzimní volby do krajských zastupitelstev, které se uskuteční ve dnech 2. a 3 října 2020.

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) se jako již tradičně těchto voleb aktivně zúčastní. Z celkem 13 volebních krajů kandiduje DSSS v 11 (nekandidujeme pouze ve Zlínském a Královéhradeckém kraji), z toho v pěti krajích v koalici s politickým hnutím Čistý kraj. Na krajských kandidátkách najdeme celkem 248 kandidátů, přičemž je předpoklad, že tento počet bude ještě rozšířen. Nejvíce kandidátů najdeme v Jihočeském kraji (55), v Ústeckém kraji (41) a ve Středočeském kraji (33).

Co se týká koaličních kandidátek, jejich název je různý kraj od kraje, a leckdy velmi zajímavý. Níže uvádíme přehled jednotlivých krajů, lídrů kandidátek a jejich názvy.

Samostatná kandidátka DSSS:

Středočeský kraj, lídr Jan Hřivna

Moravskoslezský kraj, lídr Jan Tomeš

Vysočina, lídr Petr Štyndl

Olomoucký kraj, lídr Lumír Daneček

Liberecký kraj, lídr Jindřich Nestler

Jihočeský kraj, lídr Roman Pospíšil

Koalice DSSS s hnutím Čistý kraj:

Ústecký kraj - ČISTÝ A LEPŠÍ SEVER, lídr Jindřich Svoboda

Plzeňský kraj - DSSS - Čistý kraj - Bez ubytoven zahraničních dělníků!, lídr Jiří Štěpánek

Pardubický kraj - DSSS - STOP KRIMIGRANTŮM - Čistý kraj, lídr Marek Nechala

Karlovarský kraj - STOP ROUŠKÁM A LIKVIDACI EKONOMIKY, lídr Tomáš Vejvoda

Jihomoravský kraj, DSSS - Čistý kraj, lídr Josef Křivánek

Předseda DSSS Tomáš Vandas, který byl zmiňován zejména v souvislosti s kandidaturou v Ústeckém kraji, k tomu uvedl: „Jsem rád, že jsme nasadili tak velké množství kandidátů a jsem přesvědčen, že se popereme o co nejlepší výsledky. Co se týká Ústeckého kraje, rozhodl jsem se nakonec nekandidovat a dát prostor úspěšným regionálním tvářím, což radní města Duchcova Jindřich Svoboda splňuje na výbornou a jsou za ním, za těch šest let ve funkci, vidět úspěšné výsledky. Věřím tedy, že to je dobrá volba.“

Tiskové centrum DSSS