Krajské volby: DSSS kandiduje ve všech krajích, velké šance na Ústecku

Dsss 2. srpna 2016 Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) k dnešnímu dni odevzdala kandidátní listiny ve všech třinácti krajích, kde se budou ve dnech 7. a 8. října volit krajská zastupitelstva. V Ústeckém kraji, kde je podle předvolebních průzkumů reálná šance na zvolení, kandiduje DSSS pod názvem „Dělnická strana sociální spravedlnosti – NE imigrantům, PROTI nepřizpůsobivým! PRO pořádek!“. V Pardubickém, Karlovarské...m a Jihočeském kraji kandidujeme pod názvem „Dělnická strana sociální spravedlnosti – NE imigrantům, STOP nepřizpůsobivým a diktátu EU!“. Ve všech ostatních krajích je název kandidátky „Dělnická strana sociální spravedlnosti – Imigranty a islám v ČR nechceme!“

Celkem je doposud na kandidátních listinách uvedeno 493 kandidátů (v roce 2012 to bylo 431 kandidátů), z toho je 245 členů dělnické strany. Na kandidátkách DSSS jsou také zástupci jiných politických stran. V Ústeckém kraji kandidují členové Národních socialistů a strany Čisté Ústí.  Některé kandidáty bez politické příslušnosti nominovala také Národní fronta.

Nejvíce kandidátů je v Středočeském kraji (65), v Moravskoslezském (61), v Ústeckém (60), v Jihočeském (57), v Karlovarském (48) a v Plzeňském (45) V Olomouckém kraji usiluje o přízeň voličů i bývalý poslanec Parlamentu ČR Oldřich Vrcha, Olympijský vítěz Ota Zaremba zase kandiduje v Moravskoslezském kraji. Možnost doplňování dalších kandidátů je stanovena do 8. srpna.

Krajskými lídry v jednotlivých krajích jsou: Ústecký – Mgr. Tomáš Vandas, Karlovarský – Bc. Jiří Froněk, Plzeňský – Mgr. Jiří Štěpánek, Jihočeský – Mgr. Otakar Dvořák, Středočeský – Svatopluk Černý, Liberecký – Jindřich Nestler, Královéhradecký – Marcel Marx, Pardubický – Vladimír Jirásek, Vysočina – Ing. Libor Votava, Jihomoravský – Erik Lamprecht, Olomoucký – Oldřich Vrcha, Moravskoslezský – Mgr. Jaroslav Chalupa.

Série předvolebních mítinků s předsedou DSSS Tomášem Vandasem ke krajským volbám začne 17. srpna ve Slaném. 

Tiskové centrum DSSS