Národovci se dále spojují. Národní kongres rozšířen na pět stran

10394845_745397935551938_3735452110438954710_n 9. listopadu 2014 V sobotu 8. listopadu 2014 se v Praze setkali zástupci euroskeptických a národně orientovaných stran sdružených v Národním kongresu, Dělnické strany sociální spravedlnosti a Národní demokracie, aby jednali o rozšíření tohoto orgánu o další politické subjekty, které projevily zájem o spolupráci.

 
Národní kongres se tak k dnešnímu dni rozšířil na pět stran. Vedle ND a DSSS jako stran zakládajících ho v současné době tvoří také zástupci Republikánské strany Čech, Moravy a Slezska (RSČMS), Konzervativního a sociálního hnutí (KSH) a politické strany Národní prosperita (NP).
 
Zástupci všech pěti politických stran na místě přijali prohlášení Národního kongresu k 25. výročí 17. listopadu 1989, kde se mimo jiné říká:

Česká republika se stala zemí, která se sice vymanila ze sféry sovětského vlivu, ale okamžitě jsme se stali loutkami Bruselu, Washingtonu a Tel Avivu. Šanci, být konečně zemí suverénní a samostatnou, jsme promarnili. Národní kongres proto považuje za nezbytné nastartovat radikální politické změny, které povedou k odstranění současného zkorumpovaného oligarchického režimu a nastolení vlády národní, pro níž bude prioritou suverenita naší země a její občané.” (celé prohlášení)

 
Zúčastněné strany se zároveň dohodly, že u příležitosti zmíněného výročí uspořádají protestní veřejná shromáždění. V Brně se bude akce konat pod hlavičkou DSSS s názvem Den národní jednoty, v Praze pak pod hlavičkou ND.
 
Strany také jednaly o společném postupu před krajskými volbami a rovněž o dalším rozšíření Národního kongresu o nové, podobně orientované, politické strany.
 
Národní kongres má ambici sjednotit všechny euroskeptické a národně orientované subjekty, které o spolupráci projeví zájem a shodnou se na požadavku vystoupení České republiky z EU a na kritickém postoji k NATO.
 
V Praze dne 8. listopadu 2014


Adam B. Bartoš
předseda Národní demokracie (ND)


Jiří Dufek
předseda Republikánské strany Čech, Moravy a Slezska (RSČMS)


Ladislav Malý
předseda Konzervativního a sociálního hnutí (KSH)


Zbyněk Štěpán
předseda Národní prosperity (NP)


Tomáš Vandas
předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS)
Tiskové centrum DSSS