Nick Griffin v Praze: Evropa musí být bílá a křesťanská

Nick Griffin a Tomáš Vandas 30. května 2016 Třídenní návštěva viceprezidenta Aliance pro mír a svobodu (APF) a bývalého europoslance Nicka Griffina, který přicestoval do Prahy na pozvání předsedy Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomáše Vandase, ukázala, že v dnešní Evropě mají všichni nacionalisté mnoho společného a musí řešit stejné problémy a hrozby, které ohrožují evropský kontinent.

Přátelská návštěva byla vyplněna jak prohlídkou pražských, tak i mimopražských pamětihodností, ale především politickým jednáním a přednáškou v kongresovém sále pražského hotelu.

Návštěva byla symbolicky zahájena prohlídkou staroslavného Vyšehradu, bájného a mýtického vrchu, kde z oparu dějin vystupuje česká státnost a utváří se současný českomoravský prostor. Zde Nick Griffin obdivoval pražské panoráma korunované majestátním Pražským Hradem. V pátek večer se uskutečnilo první setkání se členy a funkcionáři strany v klasické pražské pivnici, kde vzácný host „čelil“ dotazům, týkajících se současné nelehké situace ohledně ekonomických imigrantů, ale také k fungování APF a jejích cílů do budoucnosti. Zde obdržel Nick Griffin z rukou předsedy Vandase zdobné pero s věnováním, jako upomínku na jeho pražský pobyt.

Na druhý den byla naplánovaná přednáška, na kterou se dostavili účastníci z mnoha koutů republiky z řad funkcionářů, členů a příznivců DSSS. Středobodem bezmála dvouhodinové přednášky byla současná imigrantská krize, což je podle Nicka Griffina soumrak západní Evropy, kde začínají převládat zpupní, agresívní a militantní cizinci, a původní Evropané jsou díky proradnosti vlastních vlád zatlačování do pozadí.

Zazněla tam zajímavá a objevná slova o tom, že dnešní státy Visegrádské čtyřky nejsou tak zasaženy multikulturalismem, že jsou vlastně poslední nadějí původních západoevropanů na zvrácení negativního vývoje, a že je trendem poslední doby, že tito obyvatelé se stěhují do Visegrádu, do zakoupených bytů a nemovitostí. Kupříkladu z Irska se odstěhovalo na pět tisíc Irů do Maďarska, kde vláda chrání vlastní národ před hordami imigrantů.

Nick Griffin prohlásil, že jedinou nadějí pro všechny původní Evropany je Evropa bílá a křesťanská. Bez těchto dvou předpokladů bude následovat zánik Evropa takové, jakou jí známe.

Také se ve svém proslovu věnoval i negativnímu demografickému vývoji v Evropě, kde původní populace má stále méně dětí, na rozdíl od imigrantů. Jako hlavní důvod vidí cílenou propagaci na konzum a jeho bezobsažná pozlátka, kdy jsou mladí lidé přesvědčováni, aby se bavili, nemysleli na budoucnost, žili teď. Buduje se cíleně kult homosexualismu, kdy homosexuál je nadřazován nad ostatní populaci. Proto se APF věnuje velice intenzivně otázce potratů a podporuje současnou maďarskou vládu, která chce zakázat potraty.

Hovořil i o situaci v Sýrii, kde APF vyvíjí politickou aktivitu proti démonizaci a negativní kampani vůči zákonnému prezidentu Asadovi. APF svým politickým tlakem zvrátila hlasování britského parlamentu o vojenské intervenci vůči Sýrii.

Přednáška byla velice bedlivě účastníky sledována a po jejím skončení se rozproudila velice pestrá, souhlasná diskuse účastníků a Nicka Griffina.

Pobyt byl zakončen nedělní prohlídkou hradu Karlštějn, kde Nick Griffin obdivoval nejenom okolní přírodu, ale monumentálnost stavby samotné.

Návštěva Nicka Griffina, viceprezidenta AFP, je důkazem stoupajícího mezinárodního významu DSSS, kdy nacionalistické organizace a ostatní strany v zahraničí berou DSSS jako skutečnou a reálnou vlasteneckou sílu a jako jediného partnera v ČR k politickému jednání. Pro Nicka Griffina a AFP je DSSS určující a vedoucí silou českého nacionalismu, což se potvrdilo také v tom, že v podzimních krajských volbách podpoří naší stranu i ostatní členové z AFP například Udo Voigt, ale i Marian Kotleba.

Tiskové centrum DSSS