Ota Zaremba – vlastenecký sportovec

Zaremba-2 27. dubna 2019 Druhé místo na kandidátce Dělnické strany sociální spravedlnosti – Za národní suverenitu! do evropských voleb patří olympijskému vítězi z Moskvy 1980 Otovi Zarembovi. Jeho výběr není náhodný, nebyl veden snahou mít na kandidátce známou tvář, která by prvoplánově přitáhla pozornost voličů či novinářů.

Ota Zaremba je příznivcem a členem DSSS prakticky od jejího založení a vždy s odvahou a nasazením kandidoval, účastnil se mítinků s předsedou strany Vandasem, se kterým ho pojí dlouholeté přátelství. Životní zkušenosti a postoje Oty Zaremby jsou takové, že není možné tohoto vlastence zviklat od jeho přesvědčení. Moc dobře ví, a zažil to na vlastní zkušenost, jak se současný liberální režim staví ke svým odpůrcům, byť pro reprezentaci republiky udělal v minulosti maximum. Jak jen vešlo ve všeobecnou známost, že olympijský vítěz Ota Zaremba vstoupil do řad DSSS, tak přestal pro oficiální státní propagandu existovat. Stal se pro současný politický systém takovým nechtěným olympijským vítězem.

Ota Zaremba reprezentoval svoji republiku, ale především reprezentoval její obyvatele, pro které získával medaile, vítězství a prestiž. Díky němu se o republice ze středu Evropy vědělo. Cestoval po celém světě, a přesto zůstal poctivým a skromným vlastencem, který se nezaprodal svému přesvědčení. Za léta strávená ve vrcholovém sportu či později v trenérské dráze seznal, že k úspěchu vede dlouhá cesta, na které nejsou jen příjemné, vyšlapané chodníčky, ale že místy je cesta pěkně kamenitá, křivolaká a mnohdy nad propastí. Moc dobře ví, že k úspěchu vede jen jedna cesta, a to cesta práce a odříkání a stát si za svým. To jako by i charakterizovalo DSSS, za kterou kandiduje a reprezentuje jí. Jeho činnost člena strany a volebního kandidáta je logickým pokračováním jeho sportovní a trenérské kariéry.

Na otázku, jaké problematice by se věnoval při práci europoslance řekl: „Pochopitelně mým nejdůležitějším posláním v Evropském parlamentu by byla práce pro republiku a její občany. Spolu s ostatními evropskými vlastenci musíme bránit tento kontinent, abychom ochránili evropskou civilizaci. Dále bych se chtěl věnovat problematice sportu. Nikoliv sportu vrcholovému, ale sportu pro všechny. Nechtěl bych, aby evropské peníze, na které se skládají všichni evropští občané ze svých daní, financovaly megalomanské projekty, na kterých vydělávají pouze nadnárodní koncerny. Mým krédem je: sport pro všechny, především pro děti a mládež! Nová veřejná sportoviště, více trenérů pro mládež a dotace na sportovní výstroj pro mladé sportovce. Rozhodně odmítám, aby se evropské fondy nesmyslně vyčerpávaly na výstavbu samoúčelných cyklostezek, které mnohdy vedou odnikud nikam.“

Ota Zaremba je osobnost, která má voličům co nabídnout a bude vždy stát na jejich straně. Za důležité považuje i situaci v rodném Moravskoslezském kraji, který má mnoho problémů, mající přesah i do evropských záležitostí. Je to především ekologické zatížení vlivem rozvinuté průmyslové výroby, stále nedostatečná dopravní infrastruktura a bezpečnostní situace v mnoha částech regionu. „Mým hlavním záměrem by bylo, aby evropské instituce sloužily občanům, aby se EU zajímala o původní evropské obyvatele a neřešila ty, kdož přicházejí na kontinent s nataženou dlaní a hodlají pouze využívat evropské bohatství vytvořené generacemi“, prohlásil kandidát Zaremba.

Ota Zaremba je kandidátem národním a pro národní budoucnost. Bude pracovat pro všechny poctivé Čechy a Moravany. Nikdy neuhnul a nyní také neuhne. Ota Zaremba je zvyklý vítězit – jak ve sportu, tak i v politice. DSSS – Za národní suverenitu má v jeho osobě kandidáta, který má co nabídnout jak republice, tak i Evropě.

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS

Sportovní úspěchy Oty Zaremby:

1980: OH, Moskva (Rusko), 1. místo
1980: Nejlepší sportovec ČSSR, 1. místo
1984: ME, Vitoria (Španělsko), dvojboj, 4. místo
1984: ME, Vitoria (Španělsko), trh, 3. místo
1985: ME, Katovice (Polsko), 5. místo
1980: Nejlepší sportovec ČSSR, 1. místo

5x mistrem ČSSR (1979, 1980, 1981, 1984, 1985).

4 x překonal světový rekord

64 x překonal československý rekord

Další informace zde