Ota Zaremba (DSSS): O důležitosti komunálních voleb

Ota Zaremba 1. září 2014 Při mnoha hovorech s předsedou Tomášem Vandasem o současné vnitropolitické situaci mu kladu spoustu otázek, a na ně mi je předsedou odpovídáno s přehledem zkušeného a znalého politika. Z myšlenek předsedy Vandase je vidět, že je to politik, který dobře zná, co je současný těžký život občanů republiky a také ví, kudy vede cesta k nápravě současného neradostného stavu. V našich, a pro mě poučných debat, jsme samozřejmě také narazili na téma blížících se komunálních voleb.

Zprvu mě překvapilo, jaký důraz klade na říjnové komunálky. Jak se zajímá a aktivně potřebnými radami vstupuje do tvoření kandidátek v českých a moravských obcích. Žádná obec pro předsedu Vandase není malá, každá má pro něj velkou důležitost, když je tam vytvořena „dělnická“ kandidátka. Právě z toho mě došlo, že Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) považuje komunální volby za důležité, neboť si je vědoma, že politika se má dělat od zdola. Jít za lidmi do obcí a nabídnout jim možnost, aby spoluvytvářeli a mnohdy i měnili tvář obce. Komunální politika je ryzí politika lidí pro lidi. Leč ve velkých městech hrozí, že městské rady ovládnou politici napojení na lobbistickou pakáž a rázem veškerá činnost směřuje do pár vyvolených kapes a ne do rozvoje města a prospěchu obyvatel.

Jsou města a obce, hlavně v českém a moravském pohraničí, kde kandidátka DSSS je jedinou nadějí obyvatel na zlepšení bezpečnostní situace v místě. Stávající radnice nad nepřizpůsobivými zavírají oči, nechtějí nic razantně řešit a mnohdy se o lidech z dělnické strany vyjadřují povýšeně a pohrdlivě. Jak se to vše změní, až na první zasedání zastupitelstva v těchto těžce zkoušených městech napochodují zástupci „dělníků“. Už je budou muset brát vážně, zabývat se jejich návrhy, které nemohou jen tak smést ze stolu. 

Jako regionálního patriota a rodáka mě těší, že i na severu Moravy, který je těžce zkoušen problémy s nepřizpůsobivými a velkou nezaměstnaností, je postaveno množství kvalitních a kompletních kandidátek. Je třeba vyzdvihnout píli a nasazení funkcionářů krajské organizace, ale i jednotlivých činovníků a řadových členů místních organizací, jakou se věnovali sestavování kandidátních listin v svém kraji.

Nyní je nutné přesvědčovat spoluobčany, aby nepodceňovali význam komunálních voleb a nezůstali doma. Jejich účast v komunálních volbách a hlasy pro „dělnickou“ kandidátku pomohou straně do dalších voleb. Úspěch v komunálních volbách je základem pro dobré výsledky ve volbách krajských a parlamentních.

Ota Zaremba, olympijský vítěz a člen DSSS