Předseda DSSS Vandas podal trestní oznámení na premiéra Sobotku

17. prosince 2014 Předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas dnes podal trestní oznámení na premiéra vlády ČR a předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku. Důvodem jsou jeho výroky na adresu DSSS v souvislosti s uzavřením duchcovské koalice, kterou tvoří spolu s DSSS právě ČSSD a KSČM.

„Vzhledem k tomu, že premiér Sobotka se neomluvil za své výroky, v nichž opakovaně  označil DSSS za stranu s rasistickým a fašistickým charakterem, dopustil se podle mého názoru trestného činu, a je na orgánech činných v trestním řízení, aby věc prošetřily,“ řekl Tomáš Vandas.

Premiér Sobotka je podezřelý ze spáchání trestného činu pomluvy podle § 184 odst. 2, a trestného činu Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, podle § 356 tr. zákoníku,když bezdůvodně a ve snaze poškodit členy řádně registrované, demokratické politické strany, označil DSSS za stranu rasistickou a fašistickou. Cílem těchto výroků je vyvolat nenávistnou kampaň proti straně, která má odlišné politické plány a cíle než-li ČSSD, které je pan B. Sobotka předsedou, uvádí se v textu trestního oznámení.

Tiskové centrum DSSS

Trestní oznámení v PDF