Představujeme nové zastupitele DSSS: Mgr. Otakar Dvořák, Větřní

Otakar-dvorak 1. listopadu 2014 Dnes odpovídá na otázky nově zvolený zastupitel a současně předseda místní organizace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v jihočeské obci Větřní Mgr. Otakar Dvořák. Pod jeho vedením získala kandidátka DSSS při své premiéře přes 14 procent a celkově dva zastupitelské mandáty. Zde jsou jeho odpovědi:

1) Zvolením do zastupitelstva Vám místní občané dali důvěru, kterou nesmíte zklamat. Co od Vás očekávají?

Občané ode mne očekávají, že budu prosazovat jejich zájmy, hlavně vystupovat proti chování cikánů v obci a v místních ubytovnách.

2) Jaké jsou Vaše priority v zastupitelstvu, už máte připravený první programový bod, který chcete ve Vaší obci realizovat?

Prioritou zůstává zamezení dalšího přílivu cikánů do ubytoven. Chceme zřídit obecní policii, zavést na inkriminovaná místa fungující kamerový systém, kontrolovat přidělování obecních bytů.

3) Uvažujete o koaliční spolupráci s jiným subjektem, oslovil Vás někdo?

O koalici jsme uvažovali s Volbou změny (2 zastupitelé), ale nikdo nás neoslovil.

4) Budete usilovat o zvolení do orgánů místní radnice?

Ano, chtěl jsem, ale v současné době je už ustanovena koalice ČSSD, Nezávislých, KSČM a ANO, což je 11 mandátů. Proto my už nemáme žádnou šanci a vytvoříme ostrou opozici. Přesto budu usilovat o vedení nějaké komise.

5) V komunální politice nyní zastupujete značku DSSS. Jak chcete dál prezentovat naší stranu ve Vaší obci?

Budu prosazovat zájmy strany a trpělivou prací vysvětlovat občanům naši politiku. Věřím, že další zájemci o členství ve straně přijdou sami.

6) V politice, bohužel i té komunální, se často vyskytuje tzv. přeběhlictví. Mnohdy se tak děje za lákavý úplatek či výnosné korýtko. Myslíte si, že jste vůči této chorobě naší politiky dostatečně imunní?

Tato nemoc mi nehrozí. Jsem zásadový člověk. Celý život jsem dělal sport a dodnes se řídím zásadou fair play, což jsem vštěpoval i svým svěřencům.

Tiskové centrum DSSS