Představujeme nové zastupitele DSSS: Miroslav Toman, Duchcov

Miroslav-toman 22. listopadu 2014 Na otázky nám dnes odpovídá nově zvolený zastupitel Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) v Duchcově na Teplicku Miroslav Toman. Právě Duchcov byl v uplynulých dnech centrem pozornosti médií, neboť DSSS uzavřela koalici s ČSSD a KSČM a získala místo v radě města. Zde jsou odpovědi:

1) Zvolením do zastupitelstva Vám místní občané dali důvěru, kterou nesmíte zklamat. Co od Vás očekávají?

Nejprve bych chtěl občanům našeho města poděkovat, že mi dali důvěru a volili mne. Při předvolebních setkáních nás občané žádali, abychom se zaměřili na zlepšení bezpečnosti ve městě. Bude to určitě mojí prioritou a budu se snažit  voliče nezklamat.

2) Jaké jsou Vaše priority v zastupitelstvu, už máte připravený první programový bod, který chcete ve Vaší obci realizovat?

Prioritou je pro mne celková bezpečnost ve městě, zvláště pak na tzv. Jižním městě. Aby se rodiče nebáli pustit své děti na hřiště, aby i duchcovský viadukt byl beze strachu přístupný všem občanům a případným turistům. Jako první bod bych chtěl zefektivnit práci tzv. asistentů prevence kriminality.

3) Uvažujete o koaliční spolupráci s jiným subjektem, oslovil Vás někdo? (otázka byla položena ještě před uzavřením koalice - pozn. redakce)

Nebráním se rozumné koalici, ale se sdružením Šance pro Duchcov, ovládaném pí. Bártovou, bych do koalice nešel za žádných okolností.

4) Budete usilovat o zvolení do orgánů místní radnice?

Nejen já, ale i ostatní zvolení zastupitelé za DSSS se budeme snažit získat zastoupení v některém z orgánů místní radnice. Já osobně bych rád pracoval v komisi pro školství.

5) V komunální politice nyní zastupujete značku DSSS. Jak chcete dál prezentovat naší stranu ve Vaší obci?

Chtěl bych lidem dokázat, že to, co o DSSS slyší či čtou v médiích, jsou lži a novinářská snaha o senzaci. Celou dobu, co jsem členem DSSS, jsem se to občanům snažil vysvětlovat. Chci v tom pokračovat.

6) V politice, bohužel i té komunální, se často vyskytuje tzv. přeběhlictví. Mnohdy se tak děje za lákavý úplatek či výnosné korýtko. Myslíte si, že jste vůči této chorobě naší politiky dostatečně imunní?

Vždy jsem nesnášel lidi, kteří přeskakovali ve svém přesvědčení podle aktuální situace. Jsem přesvědčen, že případným návrhům odolám a nezpronevěřím se důvěře voličů, kteří mi dali hlas.

Tiskové centrum DSSS