Představujeme nové zastupitele DSSS: Roman Pospíšil, Větřní

Pospisil-vetrni 16. prosince 2014 Dnes pokračujeme v představování zastupitelů Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), kteří svůj mandát získali v letošních komunálních volbách. Na otázky odpovídá Roman Pospíšil z jihočeské obce Větřní, kde získala kandidátka DSSS při své premiéře přes 14 procent hlasů a dva zastupitelské mandáty. Zde jsou jeho odpovědi:

1) Zvolením do zastupitelstva Vám místní občané dali důvěru, kterou nesmíte zklamat. Co od Vás očekávají?

Hájit zájmy a prosazování rovnoprávnosti všech místních občanů v jejich právech i povinnostech, a to bez rozdílu barvy pleti.

2) Jaké jsou Vaše priority v zastupitelstvu, už máte připravený první programový bod, který chcete ve Vaší obci realizovat?

Prioritou je pro mne bezpečnost všech obyvatel obce. Prvním programovým bodem je zavedení fungujícího kamerového systému, který by měl ke zlepšení situace přispět.

3) Uvažujete o koaliční spolupráci s jiným subjektem, oslovil Vás někdo?

Ano, uvažovali jsme o koaliční spolupráci s Volbou změny. Naši stranu však nikdo neoslovil a tak budeme důslednou opozicí s cílem hájit slušné občany.

4) Budete usilovat o zvolení do orgánů místní radnice?

Budeme usilovat o zvolení do orgánů místní radnice, neboť není v našem zájmu být zastupiteli nečinnými, ale aktivními.

5) V komunální politice nyní zastupujete značku DSSS. Jak chcete dál prezentovat naší stranu ve Vaší obci?

Chci prosazovat politiku naší strany trpělivou osvětou o poctivých a pravdivých zájmech, které naše strana má, a to ve prospěch občanů nejen naší obce, ale celé České republiky. Věřím, že takto více občanů pochopí, oč nám opravdu jde a přijdou mezi nás.

6) V politice, bohužel i té komunální, se často vyskytuje tzv. přeběhlictví. Mnohdy se tak děje za lákavý úplatek či výnosné korýtko. Myslíte si, že jste vůči této chorobě naší politiky dostatečně imunní?

Jsem zcela přesvědčen o své imunitě vůči přeběhlictví, protože vím, co chci pro budoucnost svou i našich dětí udělat! A to, proč jsem vstoupil do strany a jsem členem zastupitelstva, není rozhodně ze zištných důvodů.

Tiskové centrum DSSS