První máj v Ústí: Vandas do Senátu! Dnes Duchcov – zítra celý kraj

1. máj 20162. května 2016 V Ústí nad Labem se pod hesly „Naše práce = naše peníze a ANO suverenitě, NE diktátu EU“ sešlo na 150 účastníků prvomájové demonstrace Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Před zahájením mítinku si účastníci vyslechli českou státní hymnu a hned po ní vystoupil místopředseda DSSS a předseda Dělnické mládeže Erik Lamprecht, který ve svém projevu zmínil nutnost bojovat o státní suverenitu a nenechat si vzít výsledky práce, přesně podle hesla Naše práce – Naše peníze.

S hlavním projevem vystoupil předseda DSSS Tomáš Vandas, který zhodnotil období uplynulého roku, kdy se změnilo mnoho věcí a potýkáme se jako republika a Evropa s problémy, které ohrožují samotnou existenci kontinentu. Je to uprchlická vlna, která díky špičkám EU zaplavuje Evropu.

“Všimněte si, kolik se jen u nás vyrojilo nových ochránců českých národních zájmů, kteří ucítili nový politický vítr a snaží se tím zachránit své skomírající politické kariéry,“ uvedl Vandas a pokračoval, že „jedinou politickou stranou v republice, která své názory nemění a před nebezpečím nekontrolovatelné imigrace varovala v době, kdy tito ochránci horovali pro EU, je DSSS“. Hovořil o krajských volbách, které mají pro stranu v Ústeckém kraji velkou důležitost, protože dělnická strana, která je vedení města Duchcova dokazuje obyvatelům, že politická práce nacionalistů pomáhá slušným a zákonů dbalým obyvatelům. „Obnovili jsme pořádek v Duchcově, zavedeme ho v celém kraji,“ uvedl Vandas.

Závěrem svého projevu oznámil předseda strany svojí kandidaturu do Senátu za ústecký volební obvod. Tato kandidatura má podpořit krajskou kandidátku v kampani, která svým rozsahem bude největší za celou existenci strany. „Naší vůlí je uspět v Ústeckém kraji, protože je to kraj plný problémů s nezaměstnaností, nepřizpůsobivými a s tím spojenou kriminalitou. Obyvatelé kraje si plně zaslouží, aby někdo nekompromisně hájil jejich zájmy a pracoval pro ně. Chceme v kraji dělat politiku a ne politikařit!“

Ladislav Malý za Národní sjednocení se ve svém projevu věnoval sociální problematice, kde za největší problém považuje nezaměstnanost a vládu nadnárodních koncernů v české ekonomice.

Se svojí zdravicí vystoupil statutární místopředseda LEV 21 – národní socialisté Petr Benda, který pozdravil účastníky shromáždění a vyzval k podpoře dělnické krajské kandidátky.

Výkonný místopředseda DSSS Jiří Štěpánek ve svém projevu pohovořil o uprchlické krizi, kdy řekl, že „musíme být ostražití a přísní ochránci našich zvyků, zákonů a historie. Na naší straně je právo. Právo původních obyvatel české kotliny. Použijme nejbližší volby k tomu, abychom politicky deportovali zrádné politiky na okraj společnosti“.

Ústecká prvomájová demonstrace ukázala odhodlání dělnické strany politicky pracovat a uspět v nadcházejících volbách. Účastníci mítinku jasně dávali najevo, že nevěří vládnoucím politikům a chtějí jasnou pronárodní politiku, jejíž hlavním cílem bude ochrana národa a vlasti.

Tiskové centrum DSSS