Rampouch (DSSS): Opomíjeni režimem

Dsss 7. prosince 2016 Statisíce Čechů se blíží k hranici chudoby. Podle oficiálních statistik je to 35 až 40 procent obyvatelstva. V této skupině jsou především senioři, matky samoživitelky, rodiny s více dětmi. 

Neustále je nám vštěpováno, jak ekonomika roste a nezaměstnanost je velmi nízká, ale za jakých podmínek žijí, pracují a jak jsou odměňováni zaměstnanci a jednotlivé sociální skupiny, o tom se nikdo ani nezmíní. Přitom mzdy dosahují sotva 12 - 13 tisíc korun. I když státní propaganda samozřejmě tvrdí něco jiného. To lze pokládat za novodobé otrokářství.

Většina zaměstnanců žije od výplaty k výplatě, kdy si mohou dovolit jenom ty základní potřeby. V případě, že jim odejde lednice nebo pračka, stávají se mnozí snadnou obětí lichvářů a jiných společenských parazitů. Jejich děti jsou často zesměšňovány a v krajním případě i šikanovány ze strany dětí z rodin  s lepším sociálním zázemím. 

Právě tato masa odstrkovaných je ta, co zajišťuje a vychová budoucí generaci. A proto by mělo být vládní prioritou podporovat tyto rodiny. Na místo toho, aby se zde podporovaly asociální skupiny, imigranti pochybného původu anebo politické mrtvoly v Senátu, kteří jsou stejně tak zbyteční, jako Sobotkova vláda, která pro ně nic zásadního nedělá.  

Senioři na tom nejsou o nic lépe. A jsou to právě oni, kteří budovali tuto republiku. Místo poděkování a úcty jim vláda vráží nůž do zad v podobě valorizací důchodů směšnými částkami, které jsou státní propagandou zveličovány. I když současná vláda pro obyvatele moc neudělala, tak bezhlavě utrácí miliardy. Tato politika je postavená na hlavu: tam kde se dává, dávat se nemá, a tam kde se dávat má, tak se nedává.

Je jasné, že si musíme si pomoci sami. Svůj osud máme ve svých rukách v podobě volebního práva. Není nám nic platné podléhat beznaději. Musíme jít k volbám a dát jasně najevo, že tento režim nechceme a pošleme ho tam, kam dávno patří, a to na smetiště dějin. Jedinou volbou pro budoucnost je DSSS!

Marek Rampouch, MO DSSS Prostějov