REPORT: Europoslanec Udo Voigt podpořil DSSS

Tomáš Vandas a Udo Voigt 3. října 2016 Poslanec Evropského parlamentu a bývalý předseda německé NPD Udo Voigt navštívil v sobotu 1. října po více než pěti letech Českou republiku. Smyslem jeho jednodenní návštěvy bylo vyjádření podpory Dělnické straně sociální spravedlnosti (DSSS) před nadcházejícími krajskými volbami.

Program Udo Voigta byl velmi nabitý. Dopoledne byla pro veřejnost připravena beseda, která proběhla za velkého zájmu občanů. Přítomni byli nejen předseda DSSS a lídr krajské kandidátky v Ústeckém kraji Tomáš Vandas, ale i další kandidáti, místopředseda národních socialistů Petr Benda, Jiří Cingr či Jaroslav Andres, nebo místopředsedové DSSS Jiří Štěpánek, Erik Lamprecht, Jiří Froněk a Svatopluk Černý.

Odpolední program odstartovala návštěva lyžařského areálu Bouřňák, poté byl Udo Voigt přijat v obci Libčeves starostou Tomášem Ekrtem, kde si také prohlédl vybavení místního hasičského sboru. Následovalo setkání se starostkou obce Kozly Marií Doudovou a slavnostní výkop fotbalového utkání mezi místními fotbalisty a Černčicemi.

Návštěva Udo Voigta jen utvrdila přátelství mezi českými a německými nacionalisty. Udo Voigt je členem evropské parlamentní frakce za národní stranu Aliance pro mír a svobodu (APF), jejímiž členy jsou nejen NPD a DSSS, ale i další evropské národně orientované strany.

Tiskové centrum DSSS