REPORT: Národní 17. listopad v Praze. DSSS proti imigraci a EU

Mítink DSSS 19. listopadu 2015 Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) si protestním shromážděním na pražském Václavském náměstí na Můstku, pod názvem „Za národní hrdost a suverenitu, proti imigraci a diktátu Bruselu“, připomněla již 26. výročí tzv. sametové revoluce.

Celé setkání se neslo v duchu protiimigračního postoje, protože to je dnes hlavní problém, který ohrožuje republiku a její občany. Před začátkem mítinku museli pořadatelé operativně řešit provokaci radnice Prahy 1, která přes noc postavila pódium se stánky, aby disidentským způsobem oslavila 17. listopad. Jejich podium bylo „náhodou“ postaveno na místě nahlášeného mítinku DSSS. Radniční provokace zaskočila jak referenty magistrátu, tak policejní úředníky. Po dohodě s kompetentními úřady se dělnické shromáždění posunulo kousek směrem k pěší zóně a dělničtí pořadatelé dohlíželi na to, aby mítink DSSS nebyl narušován disidentskou provokací.

Přes tři stovky účastníků bouřlivým potleskem odměnilo přečtenou zdravici od olympijského vítěze Oty Zaremby, který napsal: „Jsem rád, že mohu jako člen Dělnické strany sociální spravedlnosti stát v řadách vlastenců, kteří se nechtějí s dnešním vývojem u nás, i v Evropě smířit. Jsem přesvědčen, že tento boj nemůžeme prohrát. Jako sportovec jsem se nikdy s prohrou nesmířil a neučiním tak ani nyní, kdy jsme ve velmi těžké situaci“.

Předseda strany Tomáš Vandas vystoupil s razantním projevem, kde zcela jasně odsoudil chování tzv. evropských politiků, kteří se ani ve světle pařížských útoků nevzdávají své zvrácené vize pro příliv uprchlíků. Místo toho, aby se bojovalo proti islamistům, tak se brojí proti „extremistům“, tj. proti vlastencům a ochráncům národa a vlasti. Předseda Vandas to řekl jasně: „DSSS považuje za nezbytné ukončit imigraci do Evropy a zahájit totální deportaci všech muslimů z evropských zemí“. Za hlavního viníka označil EU a pokračoval: „Vize multikulturní společnosti je nesmyslná a Evropa se musí začít bránit, nebo pařížské inferno bude jen slabým začátkem toho, co nás v budoucnu čeká. Dnes je to Paříž, zítra to může být Praha“.  Projev předsedy byl několikrát přerušován potleskem a skandováním: Dělnická strana, Nic než národ.

Dalším z řečníků, Karel Janko, předseda České strany národně socialistické, se přihlásil k vlasteneckým postojům proti uprchlíkům a vyzval k boji proti tomuto zlu, který podporují unijní politici s domácími parlamentními politiky.

S projevem vystoupil i zástupce německé Junge National demokraten (Mladí národní demokraté) Remo Gross, který vyzdvihl společný boj českých a německých vlastenců za Evropu národů a proti přílivu uprchlíků. „Je toho hodně, co nás spojuje, a málo co nás rozděluje,“ uvedl Gross.

Další z řečníků, výkonný místopředseda DSSS Jiří Štěpánek, ve svém projevu řekl:  „Zavražděné v pařížských ulicích nezabili jen muslimští teroristé, ale také Hollande, Merkelová, Schulz či Tusk anebo také Dienstbier a Šabatová. Džihádisté stříleli z kalašnikovů a tito jmenovaní politici zabíjeli svou politikou, postoji a zákony. Mrtvé v pařížských ulicích zabila vstřícnost vůči uprchlíkům“. 

Mítink zakončila emotivním projevem paní Kateřina Slezáková, která svá slova adresovala zejména policistům, aby si uvědomili, koho dnes hájí a aby odhodili svůj strach postavit se za obyčejné občany.

Po skončení mítinku se třísethlavý dav vydal organizovaným pochodem směrem k horní části Václavského náměstí, kde se také konalo protiimigrační vystoupení organizované poslancem Okamurou. Po příchodu sympatizantů dělnické strany se počet účastníků výrazně navýšil. Jednalo se s organizátory, aby Tomáš Vandas mohl vystoupit s krátkou zdravicí, kde by vyzdvihl nutnost společného boje za vlast, která je ohrožována uprchlíky. Na výslovný zákaz politického podnikatele a žongléra se státními příspěvky na činnost strany Okamury nebylo dovoleno předsedovi Vandasovi vystoupit. Poté, co na Okamurově mítinku vystoupil zástupce kulturní fronty, „písničkář“ Pepa Nos, dav dělníků místo organizovaně opustil. Nutno poznamenat, že účastníkům Okamurova mítinku bylo rozdáno přes dvě stě kusů Dělnických listů, o které byl obrovský zájem.

Průvod DSSS pak pokračoval cestou zpět přes Václavské náměstí, ulicí Na Příkopech a skončil  na Náměstí Republiky, aby podpořil vystoupení zpěváka Tomáše Ortela, který svými písněmi mluvil účastníkům z duše, na což reagovali bouřlivým potleskem. Následně pak sympatizanti a členové DSSS podpořili společný pochod k úřadu vlády.

Celé vystoupení DSSS na 17. listopadu bylo důstojné, ukazující sílu a odhodlání strany bojovat za tuto zemi a její občany. Z účastníků čišela nezlomná důvěra ve vlastní síly a hrdost na vlastní stranu. Všichni ukázali, že neochvějně hájí svoje názory a postoje, ale na druhou stranu nabízejí ruku ke spolupráci všem poctivým a upřímným vlastencům ve společném boji.

Tiskové centrum DSSS

Fotogalerie:

023020

005002

007009

019027

029030

032033

12278627_404146623128177_3692063205572230565_nImg_20151117_131218