REPORT: Nelegální imigranty deportovat a vlastizrádce potrestat, znělo v Plzni

Shromáždění v Plzni10. dubna 2016 V sobotu 9. dubna se v Plzni na Náměstí Republiky konalo protestní shromáždění Proti Evropské unii a imigraci, svolané Dělnickou stranou sociální spravedlnosti (DSSS). Na hlavním plzeňském náměstí se shromáždilo na 200 účastníků, kterým není lhostejný osud republiky v této těžké době. Mítinku se zúčastnil kromě předsedy strany Tomáše Vandase a výkonného místopředsedy Jiřího Štěpánka i místopředseda strany Jiří Froněk, nebo předsedové MO DSSS Nové Hamry Tomáš Kozák či předsedkyně MO DSSS Benešov Alena Poláčková.

S prvním projevem vystoupil předseda strany Tomáš Vandas, který hned v úvodu vyjádřil obavy o osud státu, když politika vlády je protinárodní a probruselská. „Jenom v letošním roce máme dát na imigranty 1,2 miliardy korun a to za situace, kdy nemáme peníze pro seniory, pro mladé rodiny s malými dětmi, kdy nemáme peníze pro nemocné české děti, na které se pořádají veřejné sbírky a sbírají se víčka. Tak kdo má přednost? Především musíme myslet na naše občany, protože to je naše země. Požadujeme, aby vláda uzavřela veškerá azylová centra a vypověděla všechny nelegální imigranty, aby se uzavřely hranice, aby vláda začala jednat ku prospěchu našich občanů," prohlásil předseda Vandas a pokračoval, že hlavní příčinou současné krize je členství ČR v EU, protože musíme poslušně plnit direktivy bruselské centrály.

Ostře kritizoval dohodu EU s Tureckem, protože „Turecko Evropu sprostě vydírá, nejdříve chtělo tři miliardy dolarů na tzv. uprchlickou krizi, a nyní je to miliard sedm. Když je prý nedostane, tak pustí do Evropy statisíce běženců. To je vydírání. Nehledě na to, že údajně je v Libyi připraveno na 800 tisíc běženců. Další důvodem proč nejednat s Tureckem je všeobecně známý fakt, že některé turecké  prezidentské kruhy jsou napojeny na Islámský stát“.

„Evropa zvedá hlavu, jsou to především vlastenecké politické subjekty, které získávají čím dál tím větší podporu v řadách obyvatelstva. Posledním příkladem je parlamentní úspěch strany Mariana Kotleby na Slovensku, kdy obyvatelstvo zvolilo tuto vlasteneckou stranu do parlamentu. To je důkazem, že trpělivá, neohrožená a soustavná politická práce se vyplácí. DSSS jde stejnou cestou jako oni a proto věříme, že spolu s vámi uspějeme a budeme politicky určovat směřování naší země,“ uzavřel předseda strany svůj projev.

Dalším řečníkem byla členka vedení MO DSSS Plzeň Kateřina Šimková, která se ve svém projevu věnovala mj. situaci mladých lidí, když uvedla: „Imigranti mohou ovlivnit život dnešních mladých. Mají strach z budoucnosti. Máme půl milionu nezaměstnaných a cizinců zde usedlých je také půl milionu. Není práce. A proto nemají děti, proto se bojí zakládat rodiny. Není to z důvodu, který nám předkládají provládní média, že se mladí chtějí jen bavit a nechtějí odpovědnost. Někteří možná ano. Ale většina chce rodinu a své potomky, ale mají strach, do jakého chaosu by děti přivedli. Již dnes vidí, že na léčbu českých dětí, jsou k dispozici víčka od petek, ale pro imigrantské děti je zajištěna komfortní léčba, nemající finanční limit.“

Vít Skalský z Národní demokracie hovořil o obraně národních zájmů a o nebezpečí zániku Evropy národních států. Hovořil též o nutnosti ochrany celistvosti státních hranic.

Výkonný místopředseda DSSS Jiří Štěpánek ve svém vystoupení mj. zmínil situaci v Sýrii, kde občanskou válku vyprovokoval Západ spolu s USA. „Tam Západ od počátku podporoval rebely bojující proti zákonné vládě prezidenta Asada. EU, USA a NATO jsou hlavními viníky destabilizace této země. Západ podporoval teroristy, kterým říká ‚bojovníci za svobodu‘. Jedinou zemí, která opravdu bojuje s terorismem je Rusko, kdy ruské stíhačky, speciální dobrovolnické jednotky spolu s jednotkami armády zákonné syrské vlády ženou islamisty daleko do pouště. Zatímco Západ rokoval, Rusko konalo a koná“. A pokračoval o nutnosti nedotknutelnosti evropských výsostných vod, kdy pobřežní plavidla musí vracet každou loď s imigranty do jejich domovských zemí.

V závěru vystoupil Michal Pavlovský, předseda MO DSSS Sokolovsko, který ve svém projevu vyjádřil přesvědčení, že vlastenecká politika DSSS získává čím dál více příznivců, protože ti si uvědomují, že tato strana je jedinou skutečnou národní opozicí v zemi.

V průběhu shromáždění byly účastníkům rozdávány Dělnické listy. Po skončení shromáždění se rozproudila živá debata mezi účastníky mítinku a předsedou strany, kdy se mnozí ptali na nadcházející krajské volby s přáním aktivně se zapojit do předvolební kampaně, ať už jako noví členové strany či aktivisté, jímž není lhostejné, v jaké zemi budou žít jejich děti.

Úspěšný den byl zakončen neformálním posezením zorganizovaným MO DSSS Plzeň, na kterém předseda strany poděkoval předsedovi MO DSSS Plzeň Zbyňku Kratochvílovi a všem přítomným za dobře odvedenou práci v přípravě protestního shromáždění.

Tiskové centrum DSSS