REPORT: Nespokojení lidé protestovali před ČT. Je to propagandistická žumpa, řekl Vandas

Protest před ČT 8. března 2013 V sobotu 5. března se před budovou zpravodajství České televize (ČT) sešlo přes sto protestujících, aby vyjádřili svůj nesouhlas se lživým vysíláním této televize. Protestní akci svolala a zorganizovala Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), která na shromáždění pozvala zástupce několika stran a organizací, jímž není lhostejná současná situace v republice, ale hlavně v ČT, která účelově a propagandisticky útočí na veřejné mínění, aby ho přetvářela k obrazu multi–kulti a k podpoře ekonomických přivandrovalců.

Složení účastníků protestu bylo velmi početné, což ukazuje na správnost a hlavně společenskou potřebu na tento problém upozornit. Za DSSS promluvili předseda Tomáš Vandas a Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda. Lucie Hašková a Jiří Černohorský vystoupili za hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem. Organizaci Blok proti islámu reprezentoval její člen Petr Hlaváč a Ladislav Malý zastupoval Národní sjednocení. Akce se zúčastnil i JUDr. Josef Hörl z Národní domobrany a politický aktivista Dominik Bastl.

S úvodním projevem vystoupil předseda DSSS Tomáš Vandas, který ostře  kritizoval poměry uvnitř ČT a vyjádřil obavu z vývoje v zemi, kde veřejnoprávní médium lživě informuje občany o současné situaci a zcela vědomě přehlíží opoziční a pro vládu nepohodlné názory. Právě v době uprchlické krize by měla televize podle Vandase pravdivě informovat občany a ne je ukolébávat sděleními, že se nic neděje a že vlastně imigranti jsou potřebné obohacení našeho života.

Zcela pravdivě konstatoval, že „listopadovou tzv. sametovou revolucí a rozpadem Československa vznikla Česká televize, nomenklaturní kádři převlékli kabáty a adaptovali se v nové době. Stejně tak i zpravodajství České televize se převrátilo. Sovětský svaz a Rusko už nebyl spojenec, nově ho nahradily Spojené státy. Varšavskou smlouvu zase vystřídala Severoatlantická aliance. Místo RVHP zaujala Evropská unie, do které jsme v roce 2004 vstoupili naivní a důvěřiví, a současně nepoučitelní.Česká televize v nové době pokračovala zpravodajstvím, které pomalu, ale jistě, začínalo čím dál více postrádat prvky demokracie, což bylo nahrazováno propagandistickými plky“.

Zmínil i lživé informování ČT v době silvestrovských sexuálních muslimských útoků v Německu, kdy „politicky korektně“ televize o ničem neinformovala, ale pod sílícím tlakem neochotně připustila skutečnost. Předseda strany jasně jmenoval všechny ty televizní pracovníky, kteří na obrazovce lžou občanům této země. Vše pravdivé, co si myslí o ČT, shrnul předseda strany do těchto vět:  „Českou televizi však vlastní stát a tak by měla hájit především zájmy občanů této země a také jim poskytovat vyvážené informace. A to se bohužel neděje. Jaká je tedy dnešní Česká televize? Sluníčková, lživá, manipulující. Dává prostor pouze vyvoleným, kteří hájí ten jediný správný názor, odpovídající dnešnímu směřování světa. Prim hraje obhajoba multikulturalismu, tzv. demokratických hodnot, které ale ve skutečnosti nemají s opravdovou demokracií nic společného“.

Lucie Hašková z hnutí Za naši kulturu a bezpečnou zem mj. řekla: „Žurnalisté České Televize jsou zaslepeni vlastním egocentrismem a narcismem, ale nejsou slepí. Díky nám všem, kteří jsme dnes přišli, začínají poznávat, že prohrávají. Prohrávají boj, který nikdy nikdo v historii nevyhrál. Boj se lží. V žumpě, ve které se topí oni sami! Oni si ale nechtějí přiznat halal porážku. Začínají být zoufalí ze vzrůstajícího tlaku veřejnosti! Vědí, že jejich mediální masáž na dospělé mozky nezabírá. Tak se nově  rozhodli útočit na mozky, které ještě nejsou rezistentní. A to na naše děti.  Ideologické agitky, které začaly vypouštět, jsou čím dál odpornější. Co říkáte na Planetu YO?! Tato programová tendenční psychologie je snad už za hranicí slušných pravidel. Nebo zbastlená multikulturní pohádka Aloise Mikulky O Sněhurce a černochovi. V ní Miroslav Donutil čte o holčičce, která měla jednu velkou vadu. Bílou pleť jako mléko! Je to odporná psychologie, která v našich dětech podvědomě vyvolává pocit nehezkosti a nezdravosti jen proto, že mají bílou barvu kůže! Co je to zatraceně za blábol?! Máte snad taky velkou vadu, že jste bílí?“

Výkonný místopředseda DSSS Jiří Štěpánek ve svém projevu připomněl škodlivost zpravodajství ČT v době nájezdů ekonomických přivandrovalců, kdy zpravodajci státní televize vědomě lžou: „O čem ale zasvěceně dlouze mluví přeplacení a odnárodnění komentátoři ČT je situace v Sýrii. Tam se opravdu tito sedmilháři předhánějí. Nyní se dozvídáme, že destabilizujícím faktorem v Sýrii a vlastně původcem uprchlické krize je Rusko. Rusko je agresor, alespoň podle ČT bandy. Co na tom, že jedině Rusko vede skutečný boj proti světovému terorismu. Jasně a nekompromisně. Humanitární katastrofu údajně způsobuje ruské letectvo, které bojuje na straně zákonné syrské vlády proti bandě teroristů a vrahů, kterou zde na Kavčích horách nazývají syrskou demokratickou opozici.“

I ze slov dalších řečníků vyplývala hluboká a nezměrná nespokojenost s ČT, která se dala do služeb nepřátel tohoto národa. Zcela oprávněně požadovali řečníci odvolání ředitele ČT Petra Dvořáka. 

Ladislav Malý z Národního sjednocení vyjádřil pocity a přání všech účastníků protestu těmito slovy: „Vysílání České televize a jeho dopad na vědomí českých lidí, jakož i na osud českého národa, mě není lhostejný, a neměl by být lhostejný žádnému Čechu. Proto jsme se zde sešli, abychom protestovali nejen proti vedení České televize, ale v širším kontextu i proti naší kolaborantské vládě, které vedení České televize slouží jako pacholek šafáři. K problému televize: žádám – a myslím, že nejsem sám - aby současná rada televizního vysílání byla s okamžitou platností odvolána, a nová rada musí být složená také ze zástupců autentické pravice, tedy opozičních národních stran a hnutí, protože i tato uskupení patří k české veřejnosti. Prostě a jasně: Už toho máme dost!“

Protestní shromáždění před Českou televizí ukázalo, že v republice máme dostatek  politických stran a hnutí, která jsou s vysíláním nespokojena a hodlají proti tomu něco dělat. Ozvat se a domáhat se svých práv na pravdivé a nezkreslené informace. Zároveň se ukázalo, že DSSS se neuzavírá před ostatními subjekty a hledá vždy cesty k názorovým shodám s vědomím, že situace v republice je vážná a je nutné pozdvihnout jednotný hlas odporu a vzdoru vůči současnému režimu.

Tiskové centrum DSSS

Fotogalerie:

062074

Demonstrace-pred-ct-5-3-2016-036Demonstrace-pred-ct-5-3-2016-033

Demonstrace-pred-ct-5-3-2016-030Demonstrace-pred-ct-5-3-2016-028

Demonstrace-pred-ct-5-3-2016-02412744338_679320062171201_1911704365173436565_n

140139

 103093

088078

070059

043041

0403