REPORT: Přes 400 Plzeňanů demonstrovalo proti vládě a proti uprchlíkům

Plzeň proti imigraci a EU 7. září 2015 V sobotu 5.9.2015 se v Plzni konalo protestní shromáždění pořádané plzeňskou organizací Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) ve spolupráci s MO Národní demokracie v Plzni. Na plzeňském Náměstí Republiky u katedrály sv. Bartoloměje se shromáždilo na 400 demonstrantů, kteří přišli vyjádřit svůj rozhodný odpor proti vládní politice vůči uprchlíkům. Jasně demonstrovali svůj postoj žít ve své zemi na svém a po svém.

Za DSSS vystoupil výkonný místopředseda Jiří Štěpánek, který rázně odmítl politiku vlády, která otevírá dveře ekonomickým migrantům a nutí k podpoře občany této země. „Osobně je mě úplně lhostejné v jakých podmínkách tzv. uprchlíci žijí. Je mi srdečně jedno, jaké nemoci je tam ohrožují. Jen aby tyto nemoci neohrožovaly naše lidi. To jediné mě zajímá. Každý uprchlík musí u nás pocítit na každém kroku odmítnutí. Ani kapka vody a sousto jídla uprchlíkům,“ řekl ve svém projevu Štěpánek, za potlesku celého náměstí.

Další zástupce DSSS, který promluvil na plzeňském náměstí, byla členka vedení MO DSSS Plzeň Kateřina Šimková, která se ve svém projevu věnovala současné situaci mladých lidí, kteří se cítí přílivem uprchlíků ohroženi, neboť se bojí o budoucnost svých dětí. „Jak se budou české děti cítit v budoucnu v tzv. českých školách, když budou obklopeni dětmi přistěhovalců a jim bude samozřejmě uzpůsobena i výuka. Nechci, aby se moje děti styděly, že jsou Češi, protože jim to liberální režim nařídí, protože se musí ustupovat přistěhovalcům, aby se na nás Brusel nezlobil,“ prohlásila Kateřina Šimková. Dále na demonstraci promluvil zástupce plzeňské Národní demokracie Vít Skalský.

Protestního shromáždění se zúčastnilo množství Plzeňanů všech věkových kategorií, z nichž většina měla poprvé možnost se seznámit s myšlenkami DSSS, jak se říká „na živo“. K tomu tam byly připraveny letáky s programovými body DSSS a stranické propagační předměty. U stolku, kde byla petice DSSS proti přijímáni uprchlíků, se utvořila fronta, kdy se dostali zájemci k petičnímu archu až tak po desetiminutovém čekání.

Občané v diskusích mezi sebou či se členy DSSS vyjadřovali obavu z budoucího vývoje a významná část diskutujících považuje za důležité, jak se bude volit v následujících krajských či parlamentních volbách. Podle nich nesmí občané zůstat doma, ale musí volit ty, kdož jsou zárukou toho, že se naše země nestane rejdištěm imigrantských gangů. Jediné řešení je nevolit stávají parlamentní strany.

Po skončení mítinku následovala spanilá jízda motorkářů, kteří obkroužením náměstí pozdravili účastníky protiimigračního shromáždění. Úspěšný plzeňský mítink je zásluhou práce MO DSSS Plzeň pod vedením předsedy Zbyňka Kratochvíla. Krajské město Plzeň deklarovalo celé republice, že také tamní obyvatelé nesouhlasí s vládní protinárodní politikou a že jsou připraveni se postavit za vlastenecké síly.

Tiskové centrum DSSS

Fotogalerie:

P108065411954683_478035002374385_5645187120960157553_n

P1080689P1080698

P1080702P1080706

P1080710P1080712

P1080716P1080727