Sjezd DSSS: Staronový předseda a delegace LSNS s Kotlebou

Received_1020093241947221

24. dubna 2022 Praze se v sobotu 23.4.2022 uskutečnil IX. sjezd Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Na 50 delegátů a hostů si vyslechlo mj. projevy hostů ze Slovenska, poslance Lidové strany Naše Slovensko (LSNS) Marka Kotleby a výkonného místopředsedy Marcela Urbana, dále předsedy Hnutí PES Jakuba Olberta či zástupce Aliance Kulatého stolu Michala Olivy a Občana v odporu Rostislava Kubíčka.

Předseda DSSS Tomáš Vandas shrnul období od posledního sjezdu, který se uskutečnil v lednu 2018. Zdůraznil, že nyní je nejdůležitější boj proti nové totalitě, cenzuře, omezování osobních svobod a covidovému šílenství. Delegáti zvolili do funkce předsedy strany Tomáše Vandase, který neměl protikandidáta. Výkonným místopředsedou se stal Jiří Štěpánek, místopředsedy Alena Poláčková a Jiří Froněk. Nováčkem ve vedení strany je Jan Hřivna ve funkci tajemníka.

Sjezd přijal usnesení, ve kterém mj. kritizuje současný stav v České republice:

"Dělnická strana sociální spravedlnosti považuje současný stav v České republice za nepřijatelný, s jasnými totalitními rysy, kdy dochází k nepokryté cenzuře, k omezování svobody slova, šikaně nepohodlných osob, stran a hnutí, které vyjadřují jiné, než probruselské názory. Rovněž žádáme důsledné prošetření všech osob, politiků či úředníků, kteří zneužívali tzv. covidovou pandemii k prosazování zákonů a vyhlášek v rozporu s ústavním pořádkem, a tím se dopouštěli vědomého porušování zákonů." 

Součástí programu sjezdu byla rovněž obsáhlá diskuze a k dispozici byla i nová kniha Tomáše Vandase ZAKÁZANÁ TSUNAMI.

Zvolené vedení DSSS na IX. sjezdu DSSS:

Republikový sněm:

předseda - Mgr. Tomáš Vandas

výkonný místopředseda - Mgr. Jiří Štěpánek

tajemník – Jan Hřivna

místopředseda - Mgr. Jiří Froněk

místopředseda – Alena Poláčková

členové - Jiří Poledno, Marek Nechala, Tomáš Kozák, Petr Borna, Jindřich Svoboda

 

Republiková revizní komise DSSS:

předseda – Libor Sojka

člen – Jiří Moravec

člen – Tomáš Vejvoda

 

Republiková smírčí komise DSSS:

předseda - Bedřich Jan Skočdopol

člen – Marie Lubasová

člen – Vladimír Jirásek

Tiskové centrum DSSS