SLOVEXIT 2023: EU jde proti suverenitě národů

350471507_960292261788428_7614588045072294981_n 30. května 2023 V sobotu 27. května 2023 se v Banské Bystrici konala vědecko - polická konference o vystoupení z EU a NATO s názvem SLOVEXIT 2023, kterou pořádala ĽS Naše Slovensko (ĽSNS). Na 170 účastníků si vyslechlo projevy dvanácti řečníků, mezi nimiž byl i předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáš Vandas. Ten byl přítomen spolu s místopředsedou strany Jiřím Štěpánkem a byl jediným zahraničním hostem, který přednesl na konferenci projev. 

Ve svých projevech se přednášející věnovali hlavně otázce, jak prospívá členství v EU a NATO Slovensku, a jestli to pro zemi znamená prosperitu a zachování státní a národní  suverenity. Posluchači se dozvěděli spoustu čísel a faktů, které ukazují, že Slovensko, ale i další země, jako je ČR, na členství v EU prodělalo. Kupříkladu v roce 1990 bylo Slovensko v potravinách soběstačné v 96%, ale v roce 2022 to bylo jen 37%! Od roku 1990 se snížila produkce vepřového masa cca o 75% a v produkci brambor je to podobné. Vlastní slovenskou produkci tzv. proevropské vlády (především vlády strany SMER, která dnes před veřejností působí jako subjekt hájící národní zájmy) zlikvidovaly ve prospěch nadnárodních koncernů, které Slovensko zaplavily nekvalitními potravinami ze Západu. Stejné je to i s energiemi, kde Slovensko bylo i začátkem devadesátých let čistým vývozcem, což znamená, že vlastní potřebu energiemi pokrylo z vlastních zdrojů a ještě vyvezlo přebytky. Levnou energii prodává na tzv. Lipskou burzu a od ní ji za draho dováží. Vše začalo odstavením dvou bloků jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice.

Nejenom ekonomicky, ale i národně a státně Slovensko ztratilo. Všechny proslovy na toto téma se plně týkaly opět i ČR. Zaznívaly tam také myšlenky, že členství v EU postihuje členské země i morálním úpadkem, kdy rozličné sexuální úchylky jsou vydávány za lidská práva a dochází k tzv. sovětizaci Evropy, kdy stejně jako v Rusku roku 1917 dochází ke zničení tradic a morálky. LBGT je jakýsi novodobý proletariát, který rozbíjí tradice a národy. Současná liberální demokracie je ve skutečnosti liberální diktatura, jejíž mečem je Istanbulská smlouva.

Předseda DSSS Tomáš Vandas ve svém příspěvku zdůraznil: „Když se před dvaceti lety rozhodovalo v referendu o vstupu našich států do unie, mnoho z těch našich spoluobčanů, kteří tenkrát hlasovali PRO vstup, by ani nenapadlo, jakým směrem se vlastně unie bude ubírat. Z evropského společenství suverénních zemí, které bylo založeno na hospodářské spolupráci, se během těchto let vyprofiloval totalitní spolek, který nejenže potírá suverenitu národních států, ale on přímo cíleně pracuje na jejich likvidaci, podporuje migraci do Evropy a je propagátorem zhoubných ideologií typu LGBT, genderu a neomarxismu. Kam takový trend vede, vidíme názorně v západní Evropě, kdy země jako Francie, Německo, Švédsko jsou doslova zaplaveny migranty, bují násilí, chaos a tamní vlády dokonce ani nekontrolují části některých měst nebo regionů. Naprostý úpadek a rozklad společnosti." 

Také odmítl tezi, že není jiné alternativy než EU, protože řekl: „Jsem přesvědčen, že jiná varianta existuje. Je to zejména Visegrádská skupina, vzniklá v roce 1991 jako Visegrádská trojka a inspirující se setkáním tří králů v roce 1335 ve městě Visegrád. Po rozdělení Československa se používá termín Visegrádská čtyřka. Právě toto uskupení by mělo hrát klíčovou roli při obraně středoevropského prostoru, který je pro nás, z hlediska národního i kulturního, klíčový. Je třeba si totiž přiznat, že západní Evropa je dnes prakticky ztracené a nesvobodné území." 

V otázce budoucí spolupráce mezi členskými státy V4 nastínil toto: „Pro nadcházející období vidím pro V4 skutečně důležité body, které je nutné společně prosazovat: Odmítnout snahy o vytvoření evropského „Superstátu“ pod vedením Německa a Francie. Zabránit masové migraci a islamizaci našich zemí. Usilovat o vystoupení z Evropské unie jako jediné šance na záchranu našich zemí a obnovení jejich plné suverenity."

Pochopitelně se věnoval i slovenským vnitropolitickým otázkám, když řekl: „Na závěr popřeji slovenským občanům, aby si v letošních parlamentních volbách zvolili opravdu národní vládu, ne zkompromitované politiky, kteří hledí jen na svoje prebendy a platy. Já osobně vidím jen jednu politickou stranu, která nikdy nezradila svoje názory, nikdy nepřevlékla kabát a vždy hájila slovenské občany, a tou je Lidová strana Naše Slovensko Mariana Kotleby. Držím vám i Slovensku proto palce!"

Celou konferenci ukončil předseda ĽSNS Marian Kotleba, který jasně a inspirativně prohlásil: „Evropská unie jde proti Bohu, národu a lidem". Tím vlastně bylo řečeno vše a celá konference se ukázala jako akce velice prospěšná, žádoucí a všichni zúčastnění si do svých domovů odnesli spoustu argumentů a informací pro svojí další politickou práci pro Slovensko.

Tiskové centrum DSSS