Soud o název Dělnická strana

Tomáš vandas, DS, 2008 19. května 2014 Ve čtvrtek 22.5. se u Městského soudu v Praze odehraje zajímavá kauza, v níž půjde o název Dělnická strana (DS). Původní DS byla z rozhodnutí Nejvyššího správního soudu na základě politické objednávky rozpuštěna dne 17. února 2010.

V roce 2011 podala na Ministerstvo vnitra ČR žádost Strana pro Evropu (SPE) – tradiční koaliční partner Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) – o přejmenování na Dělnická strana. Ministerstvo vnitra však tuto žádost zamítlo s odkazem na původní DS, přičemž v rozsudku NSS není ani zmínka o tom, že by název Dělnická strana byl navěky zakázán a nesměl se používat, stejně tak symbolika strany. Jako reakce na rozhodnutí ministerstva vnitra následovalo podání žaloby ohledně porušení zákona k registraci názvu politické strany. Žaloba byla podána v červenci 2011 a nyní po téměř třech letech(!) je nařízeno první jednání.

Strana pro Evropu požádala předsedu DSSS Tomáše Vandase, aby ji u soudního jednání zastupoval v pozici obecného zmocněnce. 

Soudní jednání se uskuteční dne 22.5.2014 v 10,30 hod., Městský soud v Praze, Hybernská 18, č.dv. 258/1. patro.

Přijďte i vy podpořit návrat názvu Dělnická strana na politickou mapu ČR a přesvědčit se o tom, jak funguje česká „demokracie“ v praxi.

Tiskové centrum DSSS

Více k tématu:
Reinkarnaci Dělnické strany bude muset řešit soud