Srbská řeznice má mít v Praze ulici

Dsss2 2. srpna 2023 V Praze se buduje nová rezidenční čtvrti v oblasti Smíchova. Developer, stojící za tímto projektem, chce ulice v této čtvrti pojmenovat po významných českých ženách. Proti tomu nelze nic namítnout, maximálně pozdvihnout obočí, že jedna ulice má být pojmenována po spekulantce a kšeftařce s obrazy Medě Mládkové.

Co mě ale nadzvedlo a pobouřilo je informace, že asi kilometrový bulvár této nové oblasti má být pojmenován po Madeleine Allbrightové, zvané Krvavá Madla či Srbská řeznice. Po sankcích proti Iráku a následné invazi, k níž nebyl důvod, plně ukázala svojí bezcitnou povahu. „Slyšeli jsme, že zemřelo půl milionu (iráckých) dětí. To je víc dětí, než kolik jich zemřelo v Hirošimě,“ řekl směrem k Albrightové korespondent Lesley Stahl v roce 1996 s dotazem, jestli to s přihlédnutím k těmto obětem „stálo za to“. Albrightová sice odvětila, že to je „velice těžká volba“, ale pak dodala: „Ale myslíme si, že ta cena za to stojí.“ Asi tak. Takže tohle má být významná česká žena? Za ní vede krvavá stopa: Srbsko, Irák...

Madeleine Allbrightová patří mezi čtveřici největších válečných zločinců přelomu minulého století Bill Clinton, Blair, Václav Havel a Madeleine Allbrightová. Nehledě na to, že ona celý svůj život neúnavně pracovala pro imperiální zájmy USA.

Je to podobné, jako kdyby v Berlíně s velkou slávu instalovali ulici Ilse Kochové, dozorkyně v Buchenwaldu a Majdaneku.

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS