Štěpánek (DSSS) S Vandasem do krajských voleb a do Senátu

Tomáš Vandas a Jiří Štěpánek 1. června 2016 V podzimních krajských volbách má Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) v rukou velký trumf, který nemají mnohé parlamentní strany a většina neparlamentních stran. Je to převádění volebního programu do praxe. Pravda, zatím na místě menším, v Duchcově, ale nikdo z obyvatel nemůže předpokládat, že bychom se chovali v krajském zastupitelstvu jinak.

V tomto městě ukazujeme občanům, nejenom místním, ale i „přespolním“, že jde nastolit pořádek, řád a chránit zákonů dbalou většinu před drzou, zpupnou a nepřizpůsobivou menšinou. A to všechno s využitím stávajících zákonů této republiky. Nemuseli jsme vymýšlet nějaké „totalitní či hnědé“ zákony a nařízení, před kterými varovaly odnárodněné neziskovky a občanská sdružení. Jen chtít a mít k tomu možnost. A tu jsme dostali a stoprocentně ji využili.

Ve světle uprchlické krize a zrádcovského chování „české“ vlády nesmíme zapomínat také na problém nepřizpůsobivých. DSSS vede permanentní volební kampaň na rozdíl od ostatních stran, které se vzbudí tři měsíce před volbami. My při této naší kampani moc dobře víme, co trápí řadového obyvatele republiky, člověka práce, člověka drobných živností či příslušníka národní inteligence. V mnoha oblastech, a je to hlavně na Ústecku (ale oni by stejně vyprávěli i jinde), kde vnímají tento problém intenzivně. On se jich dotýká. Nepřizpůsobiví ohrožují je samé a jejich blízké. Na severu se strachují o práci, a když už jí mají, tak je slušně řečeno hněte, že z jejich vydřených výplat a následně odvedených daní se platí nepřizpůsobiví, požívající vládní a úřednické ochrany. Jejich zastánci jsou hlavně ministr pro nic a odrodilec Dienstbier a disidentský zaprodanec Šabatová.

Dělnická strana jde do krajských voleb po celé republice odhodlaně a semknutě s vědomím důležitosti chvíle, kdy je nejvyšší čas zlomit moc parlamentní bandy, která rezignovala na politiku a místo toho se oddává politikaření a politickým kšeftům. Někde se začít musí.

DSSS je konzistentní politickou stranou s neměnnými názory a skutečnou nacionální politikou pro poctivé obyvatele republiky. Ještě nikdy ve své historii nebyla strana tak silná a odhodlaná. My se nemusíme zoufale chytat témat a dělat zoufalé akce na přitáhnutí pozornosti novinářů, aby poté stejně nikde nebyla ani řádka. Ano, nacionální scéna je rozdrobená a působí na ní několik subjektů. K těmto subjektům nemůžeme snad ani počítat obě „úsvitová“ parlamentní uskupení, což jsou nacionalisté z leknutí, kteří ucítili politickou poptávku - tak jsou vlastenci a proti uprchlíkům. Kdyby veřejnost celospolečensky vnímala nebezpečí přemnožení klíšťat, tak oni jsou vehementně proti klíšťatům a třeba je budou chtít namlít na masokostní moučku…

Ostatní mimoparlamentní subjekty se místo politické práce bohužel věnují okopávání kotníků a uštědřují rány pod pás, a přitom stále hovoří o jakémsi slučování.  A z mnohých čiší obyčejná závist nad postavením jiných. Ale pánové, zkuste místo nenávistných lží se pustit do politické práce. Ale do politické práce v ulicích, mezi lidmi, a ne na Facebooku, kde jste x-krát svrhli vládu a prezidenta. Jenže na Facebooku je pohodlnější býti generálem bez vojska, než pěšákem skutečného nacionalismu. Ano, my členové a příznivci DSSS jsme pěšáky současného nacionalismu, stojíme v první linii boje. Býti pěšákem není ostuda, na pěšákovi je tíha boje a on mnohdy rozhoduje bitvu.

DSSS se svým předsedou Vandasem jde do voleb se sloganem: Udělali jsme pořádek v Duchcově, uděláme i v kraji! Předseda Vandas podpoří kampaň i svojí kandidaturou do Senátu i jako lídr v Ústeckém kraji. Ano, jsme proti Senátu, jako proti zbytečné instituci, která je mnohdy odkladištěm politických mrtvol a stojí stát velké prostředky. Jenže proč i tam nevnést závan vlastenectví, odhodlání, poctivosti a nasazení? Tohle všechno dnešním senátorům chybí, ale nechybí to předsedovi Vandasovi.

Můžeme směle a pravdivě říci, že do Senátu za ústecký obvod bude kandidovat vůdčí osobnost současného nacionalismu a legenda. On svojí kandidaturu nepovažuje za kandidaturu, jak se říká, do počtu. On spolu s námi udělá vše proto, aby uspěl, abychom se i v jiných krajích mohli od něj učit, a tím i uspět. Lhostejno jestli v obci, kraji či parlamentu. DSSS do krajských zastupitelstev – Vandas do Senátu!

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS