Štěpánek (DSSS): Brexit a nacionalismus jsou lékem pro Evropu

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS 7. července 2016 Brexit. Slovo či spíše moudrý čin britských voličů hýbe současnou Evropou. Jedni se radují a druzí smutní. Pak je zde ale třetí skupina, která vyhrožuje, straší, vytváří paniku a vyhlašuje černou budoucnost. Tou třetí skupinou myslím bruselské byrokraty, centralisty, profesionální politické povaleče a odnárodněné špičky vedení Evropské unie.

Vládní aktivistická (rozuměj kolaborantská) média hned po brexitu psala o facce, kterou dostala Evropa. Ale já se ptám, jaká Evropa dostala facku, pohlavek či ránu do zubů? Evropa poctivých vlastenců, pracovitých původních obyvatel kontinentu? Facka padla na Evropu bruselsky  byrokratickou a centralistickou. Úder byl zasazen zpupnosti, povýšenosti, elitářství a odtrženosti těch různých Junckerů, Schulzů, Hollandů či pseudoprezidentovi Tuskovi, a také kolaborantům a zrádcům národa, jako je „náš“ Sobotka. Brexit je především vystaveným účtem „německé“ kancléřce Merkelové, která smrtelně ohrozila Evropu otevřením bran nekontrolovatelnému ekonomickému a parazitickému přistěhovalectví.

Soudný člověk by čekal, že po brexitu špičky EU provedou sebereflexi, sednou si k jednacímu stolu a vzájemně si řeknou: tak takhle už to nejde dál, musíme jinak, protože obyvatelstvo náš systém politiky a její cíle odmítá, a samo vydalo signál, co se mu nelíbí. Budeme tedy reformovat. Ale oni ne! Místo pokory výhružky, vydírání a zastrašování ostatních obyvatel Evropy od jejich názoru na bruselskou centralistickou a imperiální politiku. Hned po vyhlášení britského referenda už tady byly první „zaručené“ odhady pádu libry, hospodářství, a že celé ostrovní království se stane zapadlým dvorkem sjednocené a multikulturní Evropy. Nikdo prý nebude brát Velkou Británii tak vážně, když není součástí unie. USA sice okamžitě prohlásily, že nadstandardní vztahy s Velkou Británií zůstanou zachovány, ale pro Junckera a spol. to bude dvorek…

„Český“ premiér Sobotka okamžitě po brexitu prohlásil, že to nesmí znamenat nástup nacionalismu. Z toho je přesně vidět, čeho se politici jeho ražení bojí, a že se Brusel nemusí obávat o věrnost psovsky oddaného Slávka Sobotky. Ano, nacionalismus je pro tyto politiky nebezpečnější než virus zika. Kdyby si měli vybrat, tak by volili ziku, protože proti ní se dá chránit a hlavně je nezbaví prasečích parlamentních korýtek. Premiér dále apelovat na to, že se musí občané více semknout okolo EU, protože to je jediná naděje. No nevím, kdo by se chtěl objímat s mrtvolou...  

Ani Andrej Babiš by nevystupoval z EU. A není divu, když firmy sdružené do jeho Agrofertu dostaly 788 milionů korun z agrárních evropských fondů. Nač podřezávat slepici, snášející zlatá vejce. Pamatujme si to, až bude Babiš před volbami účelově útočit na EU.

Různí politologové, novinářští šmokové začali na českého občana útočit lstí. Říkali, ano, brexit rozhodli imigranti, ale ne ti ze Sýrie či Urundi – Burundi, ale strach a odmítaní Britů polských, českých či slovenských pracujících, kteří si ostrovech vydělávají. Říkají pozor, český občane, jestliže se raduješ z brexitu, tak se raduješ z toho, že Britové nechtějí tvé krajany. Ono je to pravda pochopitelně jen z malé části, protože Britové u sebe určitě nechtějí nepřizpůsobivé kupříkladu z Mostecka, kteří si z jejich sociálního systému udělali výnosný byznys, kdy dávky prší v Londýně a současně třeba v Mostě. Nikdo z tamních poctivých pracantů z Polska, Čech nebo Slovenska se nemusí bát o práci po odtržení Velké Británie od EU. Bude jistě vytvořen nový systém pracovních povolení, aby ti, kdož chtějí na ostrovech řádně pracovat a dodržovat tamní zákony neměli problém tam zůstat. Ano, těm bude Británie poskytovat zákonné sociální a mzdové požitky. Jiným ne! 

Brexit je nadějí pro virem multikulturalismu a liberalismu nakaženou Evropu. Brexit je jitrem Evropy národů. Evropy, kde bude volný pohyb zboží a ekonomiky a státy budou spolupracovat bez nařízených kvót a byrokratických výjimek. Evropy volného pohybu osob, ale na turistické, poznávací či pracovní bázi. Evropa nebude žádné imigrantské korzo! Evropské státy budou spolupracovat ve formě, já pán, ty pán. V jednotlivých evropských zemích nebude rozhodovat Brusel či pimprle Tusk, ale národní parlamenty vzešlé ze svobodných voleb. Den politického zúčtování s Bruselem a jeho přisluhovači se blíží! Buďme připraveni!

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS