Štěpánek (DSSS): Evropská unie není Evropa

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS 6. června 2014 Uplynulé evropské volby a jejich výsledky jsou velmi poučné. Občané svojí volební neúčastí ukázali, jak jim je lhostejný bruselský projekt Evropa. Parlamentní strany vyzývaly k účasti ve volbách, protože prý musíme volit evropsky, a jedna ze stran měla dokonce slogan, abychom nekašlali na Evropu.

A právě zde je jádro problému. Bruselští novinářští a političtí  poskokové by si měli rychle uvědomit, že Evropská unie není Evropa. Protože kdo to myslí s Evropu dobře, záleží mu na její budoucnosti, tak volí či agituje proti unii. Každému původnímu obyvateli tohoto kontinentu (to znamená, že nedorazil k evropským břehům na plavidle z pet lahví či nežádal na letišti o „politický“ azyl) záleží na budoucnosti místa, kde se narodil on a mnoho generací jeho předků.

Ano, vážení přemoudřelí novinářští komentátoři, většině lidí je úplně jedno, kdo bude předsedou Evropské komise, čerta jím záleží, jaká frakce bude mít většinu v Evropském parlamentu či neklidné spaní nebudou mít rozhodně z toho, koho vláda vybere za „českého“ eurokomisaře. Odnárodněná, byrokratická a příkazová Evropa je mrtvá a lidé to svojí neúčastí u voleb dokázali.

I pro naši stranu vyplývají z evropských voleb mnohé otázky. Získané hlasy rozhodně neodpovídají naší skutečné voličské podpoře. Lidé prostě nešli volit, jejich nechuť  vůči unii byla silnější než skutečné politické sympatie. 

Jestliže se naši nepřátelé z řad odnárodněných novinářů, liberální inteligence, kulturní fronty, neziskovek či příslušníků politické policie a jejich donašečů radují, že čeští voliči odmítli nacionalismus, tak se rozhodně pletou, protože občanský vzdor, nenávist a touha politicky zúčtovat se současným zkorumpovaným režimem je stále tu a bude čím dál silnější.
 
Zcela určitě se nyní musíme zamyslet nad tím, jak se více přiblížit občanům a přesvědčit je o tom, že náš program není extrémní či nenávistný, ale nabízí rozumnou alternativu dnešní zkorumpované garnituře. Jité je, že politika Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) zůstane národní a sociální, pod nezpochybnitelným vedením předsedy strany Tomáše Vandase. Jiné cesty k nápravě politických věcí není.

Příležitost k prosazení našich myšlenek bude již na podzim, kdy nás čekají komunální volby. Právě komunální volby, podle dosažených výsledků v parlamentních a evropských volbách, dávají šanci upět v některých městech a obcích. A to rozhodně nejsou malé cíle. Snaha zlepšit život spoluobčanům v konkrétním místě, to je velký úkol a v případě prosazení velká zásluha.

Rozhodně to ale neznamená, že bychom rezignovali na tzv. velkou politiku. Žádné ze svých témat neopouštíme, za celých jedenáct let existence strany jsme neuhnuli z nastoupené národní cesty. My nejsme kavárenskými nacionalisty, teoretiky politiky. Chodíme na náměstí spolu s obyvateli této země, neschováváme se za neplodné debatní kluby, kam stejně občan, sužovaný ekonomickými a sociálními problémy, nechodí.

Nemáme už kam ustoupit, protože za námi je jen liberalismus, konzum, občanská společnost a smrtící odnárodnění – unijní evropanství. 

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS