Štěpánek (DSSS): Konvička plná lží a pomluv

30. června 2015 Všichni to znáte. Pracujete, usilovně se snažíte dotáhnout dílo ke zdárnému konci, ale během práce jste vyrušován a od vašeho díla zbytečně odtahován. Ono vyrušování není ku prospěchu, je vedeno spíše snahou vám práci zhatit, a někdy i ostatním ukázat, že hlavním nejste vy, ale onen vyrušující dotyčný.

I Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) má zkušenosti s těmito lidmi.  Od samého počátku našeho protiimigračního snažení, jsme atakováni a konfrontování s podivnou postavičkou iniciativy proti islámu – panem Konvičkou. Po vzniku iniciativy „Islám v ČR nechceme“ (IVČRN) ji DSSS kontaktovala s nabídkou spolupráce, vzhledem ke společným cílům. Přišla odmítající reakce, která by se dala shrnout do pár slov: jsme multikulturnější než levicová pražská kavárna, tudíž vás ne… Řekli jsme si nevadí, jedeme dál, budeme si dělat svoje akce a necháme je být.

Ne však IVČRN .První urážky z její strany přišly v souvislosti s únorovou akcí DSSS proti islamizaci na Staroměstském náměstí v Praze. DSSS byla jejími představiteli označena za „bandu tragédů, tupých hovad, které IvČRN nepotřebuje. Antiislámu škodí“.

Nyní si pan Konvička neodpustil další, ničím nevyprovokovaný útok. Po brněnské demonstraci, kdy se sešlo na 1500 lidí, kteří veřejně odmítli radikální islám a ekonomické imigranty, přispěchal se lživými bláboly o hajlování na této akci a padlo i slovo idioti (zde). 

Já mám o vysokoškolských pedagozích takovou představu - důstojní, kultivovaní lidé, vybraného slovníku a hlavně plni argumentů do diskuse. A tomu se pan Konvička jaksi vymyká.  

Pane Konvičko, na brněnské manifestaci jste nebyl, tak jak víte, co se tam dělo? Asi vás tajní policisté špatně informovali… Ale hlavně, jako vysokoškolský pedagog byste měl vědět, že bez znalosti faktů nemohu něco tvrdit jako fakt.

Nedejme se takovými pomluvami a lživými obviněními vyrušovat. Od zkorumpovaného režimu už jsme na to zvyklí, a zvykneme si i na útoky od těch, kteří říkají, že jsou jiní, lepší. My jsme nikdy na Konvičkovu iniciativu neútočili a neuráželi, prostě jsme si jí nevšímali, tak jako si nevšímáte nicotných osůbek.  

Je zřejmé, že lži a pomluvy ze strany pana Konvičky vůči jiným jsou vedeny snahou zbavit se nepohodlného konkurenta, který by mu ubíral hlasy. Konečně, vždyť včera oznámil kandidaturu Bloku proti islámu v krajských volbách…

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS