Štěpánek (DSSS): Naše přesvědčení neprohrálo

Jiri-stepanek 1. listopadu 2017 Volby skončily. Emoce opadly. Smutek pomalu odeznívá. Škody byly sečteny. Co ale neskočilo, je povolební kocovina mnohých, kteří si až onu sobotu večer uvědomili, co zvolili a kdo nám bude vládnout spolu s tzv. parlamentní opozicí. Všichni víme, kolik jsme ve volbách dostali hlasů a jak jsme dopadli. Netřeba se k tomu vracet a nimrat se ve výsledku. Zkrátka neohlížet se, ale dívat se dopředu! Jenže výsledky naší strany nelze jen tak lehce přejít, pokračovat dál ve stranické práci a nezamyslet se nad tím, jak to příště dělat jinak, na co se zaměřit, koho více oslovit a o koho se z voličů opřít.

Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), její vedení, funkcionáři a členové si plně uvědomují, že změny jsou potřebné a ve světle reality i nutné. Uvědomme si ale, že jsou změny a změny. Potřebujeme sice změny stylu práce, její formy a zaměření, ale jaká změna se neuskuteční za žádných okolností, je změna stranické ideologie – nacionalismu a radikalismu. To nám žádné volební výsledky nevezmou a voliči Pirátů neznechutí!

Prohráli jsme sice bitvu, ale ve válce pokračujeme! Abychom mohli ve válečných operacích pokračovat, musíme spočítat ztráty, přeskupit síly a jimi posílit ohrožené úseky fronty a hlavně si ujasnit, jaký druh zbraně budeme upřednostňovat, aby naše volební útoky zničujícím způsobem udeřily na nepřátelské pozice. Nechci, aby tato vojenská terminologie působila směšně, ale my jsme opravdu ve válce. Ve válce o budoucnost tohoto národa a bezpečnost vlasti. Nikdo dnes neví, co nám přinese budoucnost, neboť, jakým způsobem bude ANO vládnout a s kým, je ve hvězdách.

Co je ale jasné, že to nebude vláda, která nás ochrání před diktátem EU a imigrantskou vlnou. Rozhodně bude platit, že Babiš nebude Orbán! Jestliže Babiš splní svůj slib a bude republiku řídit jako firmu, tak se nikdy nemůže postavit proti EU, či spíše tandemu Merkelová – Macron, protože dnes jsou to tito dva, kdo řídí unii. Babiš moc dobře ví, že když nebude zadobře s Bruselem, nebudou také eurofondy, nebudou se moci čerpat dotace a jeho firmy budou strádat. Babiš nepřipustí, aby se mu snížily zisky z podnikání. Proto šel do politiky, aby byl ještě bohatší a mocnější, a čerta starého se stará o republiku a její občany.

Republika bude před nebezpečím uprchlíků a direktivních kvót zcela nechráněna, neboť ani tzv. opozice nebude mít zájem na ochraně národní celistvosti republiky. Tím mám na mysli Piráty, což je neomarxistická, havloidní a prouprchlická banda, jejíž hlavním cílem je pošlapat vše národní a propagovat vše kosmopolitní a multikulturní! Mnozí popletenci namítnou, že je zde přeci SPD politického podnikatele Okamury. Jediným cílem SPD je ale spoluvládnout! A přicucnout se k Babišovu vládnímu vemínku a naplnit konta. Uprchlická krize byla jakýmsi volebním trojským koněm, který pomohl SPD prorazit parlamentní brány.

Pokud si dnes mnozí rozesmutnělí, rozbolavělí a malomyslní nacionalisté myslí, že u SPD najdou nové útočiště, tak se pletou, protože až je nebudou „okamurovci“ potřebovat, tak je hodí přes palubu. A na jejich tvrzení, že program SPD je v podstatě stejný jako ten od DSSS, tak na to se dá říci jedno jediné: když se opisuje, tak je to většinou stejné. Odmítám výtku o tříštění nacionalistického tábora, protože SPD tam nikdy nebyla a nebude.

Proto je úloha DSSS do nadcházejícího období jasná – být oporou těm, kdo se budou postupně probírat z volební kocoviny, na kterou nebudou zabírat ani koblihy s uzenkami. Ukázat zklamaným a podvedeným voličům, že je zde jistota nacionalismu, pevnosti názorů a bezpříkladné statečnosti. Je naší povinností pokračovat v politickém boji, neustoupit z našeho snažení a dosáhnout změny parlamentní cestou, přes zastupitelstva v obcích. Rozhodně odmítám opustit tuto cestu politiky a vsadit vše na politiku ulice. Možná jsme prohráli ve volbách, ale co neprohrálo, jsou naše myšlenky, přesvědčení, odhodlání, a hlavně neprohrála naše DSSS!

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS