Štěpánek (DSSS): Rusko zahájilo skutečný boj proti teroristům

12105866_751122928333055_1423100166937232501_n 15. října 2015 Nikdy bych si nemyslel, že na boj s Islámským státem (IS) mají monopol USA a státy NATO. USA dlouhý čas sice „usilovně“ bojují proti islamistům, bombardují, vyzbrojují „opozici“ a vysazují agenty, ale výsledek žádný. IS rozšiřuje území a loutkové vlády v Iráku a Afghánistánu ztrácejí půdu pod nohama, a jejich skutečná moc nesahá za hranice jejich hlavního města. Pro Západ není IS až tak velkým nepřítelem, jak by se dalo soudit z jejich prohlášení, kde za hlavního nepřítele a arcilotra je legálně zvolený syrský prezident Asad. Hlavním cílem tedy nebyla teroristická banda z IS, ale syrská vláda.

Neoddiskutovatelnou pravdou je fakt, že to byla syrská armáda, která první zahájila boj proti islámským teroristům, které západní režimy označily za „bojovníky za svobodu“ a zásobily je zbraněmi a poradci. Ale po čase se jim „syrská opozice“ vymkla z ruky a začala bojovat nejenom proti Damašku, ale zároveň za IS proti svým původním chlebodárcům. Prostě Sýrie je další zemí, po Libyi, Tunisku, Iráku či Egyptu, kde byla instalována demokracie západně amerického typu, což vedlo k rozpadu všech státních a hospodářských struktur těchto států.

Prováděné americké či britské nálety spíše rozorávaly poušť, než aby likvidovaly radikály. Jenže Sýrie má spojence, věrného a poctivého, a tím je Rusko, které má v Sýrii vojenskou základnu s přístavem a syrské armádě pomáhá dodávkami zbraní proti teroristům. A nyní se Rusko vložilo do akce pod vedením prezidenta Putina, aby světu ukázalo, jak se má skutečně bojovat proti teroristům.

Ruské letouny bombardují jednu teroristickou základnu za druhou. Islamisté se dostávají pod tlak, když ofenzívu zahájila i syrská armáda, která vytlačuje islamisty z okupovaného syrského území. Pomatený liberální Západ s USA poděšeně sleduje situaci, kdy za ně někdo jiný řeší problém, který oni nebyly schopni vyřešit. Ve vzteku poukazují, že Rusko bombarduje hlavně opozici proti Asadovi. Ale co je opozice vůči legální syrské vládě? Banda teroristů.

Poukazování na to, že ruské bomby padají na civilisty, od Spojených států a Západu opravdu sedí. Neříkám, že se to nemůže stát, ale ruské bomby primárně nemíří na civilní cíle, ale to se rozhodně nedá říci o bombách NATO při bombardování Jugoslávie, kdy američtí letečtí gangsteři ostřelovali vlaky s uprchlíky, bombardovali mosty s vlaky či rozbombardovali nemocnice v Bělehradu. Zničili budovu jugoslávského rozhlasu a televize. Ať raději  Washington s evropskými poskoky mlčí.

Rusko se stává hlavní zemí v boji proti terorismu. Ono nemluví o demokracii, liberalismu, ale přímo koná. Má zkušenosti s bojem proti teroristům na vlastním území, kdy muselo zpacifikovat čečenské teroristy, kteří se odpalovali v ruských městech. Jenže třeba pro takového euroksindla Štětinu to byli bojovníci za svobodu. Prezident Putin je správným prezidentem své země, jenž nepřipustí, aby se Rusko stalo americkým vazalem, jako za opilce Jelcina a dalších „demokratů“.

Samozřejmě to Putin nedělá z nějakého idealistického postoje, sleduje ruské zájmy a ukazuje Washingtonu sílu, ale to je v tuhle chvíli jedno, protože bojuje proti něčemu, co dnes ohrožuje Evropu, která díky zvrácenému liberalismu nemá možnosti se účinně bránit. Ano, Rusku dnes musíme být vděčni, protože jejich letouny bojují i za naše bezpečí. Takže dnes nás nechrání NATO, ale Rusko. USA se zmohou jen na provokační jízdy po našem území, aby demonstrovaly, kdo je v Čechách pánem.

Jiří Štěpánek, výkonný místopředseda DSSS